Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 21:00:53

Пам’ятка рекламному та юридичному відділам регіональних видавництв щодо реклами послуг з ворожіння, гадання, та народної/нетрадиційної медицини

13.02.2012   08:58Агенцiя

З 15 лютого забороняється розповсюджувати рекламу послуг з ворожіння та гадання.

Колеги, звертаємо вашу увагу, що у зв’язку з прийняттям ЗУ “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу” від 04.02.2012, з 15 лютого забороняється: розповсюджувати рекламу послуг з ворожіння та гадання та транслювати програми та передачі, у яких телеглядачам та/або радіослухачам надаються послуги з ворожіння та гадання, а також платні послуги у сфері народної та/або нетрадиційної медицини.

Отже, З 15 ЛЮТОГО ЗАБОРОНЕНО:

1 – Рекламу ворожок та гадалок та/або відповідних послуг з ворожіння та гадання
2 – Рекламу нетрадиційної (народної) медицини без наявності відповідного спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством)

Якщо в рекламі будуть вживатися слова “лікування”, “зцілення”, “знахар”, “цілитель”, то ця реклама підпадає під ознаки реклами нетрадиційної (народної) медицини і для публікації такої реклами існують наступні вимоги:

• Згідно ч.12 ст.21 ЗУ “Про рекламу” – “Реклама послуг народної медицини (цілительства) та осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності відповідного спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством), виданого Міністерством охорони здоров’я України або уповноваженим ним органом, і повинна містити номер, дату видачі зазначеного дозволу та назву органу, який його видав.”
• Згідно ч.2 ст.8 ЗУ “Про рекламу” – “Розповсюджувачі реклами не можуть поширювати рекламу, якщо відповідно до законодавства види діяльності або товари, що рекламуються, підлягають обов’язковій сертифікації або їх виробництво чи реалізація вимагає наявності відповідних дозволу, ліцензії, а рекламодавець не надав розповсюджувачу реклами копії таких сертифіката, дозволу, ліцензії, засвідчених у встановленому порядку.”
Щодо розуміння поняття “народної медицини” – ст. 74-1 ЗУ “Основи законодавства України про охорону здоров’я”: народна медицина (цілительство) – методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.
Особи, які не мають спеціальної медичної освіти, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи – підприємці та отримали спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством), виданий центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я або уповноваженим ним органом, мають право на зайняття народною медициною (цілительством).


Довідково:
ч.1 ст.8 ЗУ “Про рекламу” – У рекламі забороняється: розповсюджувати рекламу послуг з ворожіння та гадання.
ч.2 ст.6 ЗУ “Про телебачення і радіомовлення” – Не допускається використання телерадіоорганізацій для: трансляції програм та передач, у яких телеглядачам та/або радіослухачам надаються послуги з ворожіння та гадання, а також платні послуги у сфері народної та/або нетрадиційної медицини.

http://airpu.org/?target=main&event=news&id=89

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини