Як вижити при автомобільній аварії
Близько 75 % всіх аварій на автомобільному транспорті виникає внаслідок порушень водіями правил дорожнього руху.
Найбільш небезпечними видами порушень, як зазвичай, залишаються перевищення швидкості, ігнорування дорожніх знаків, виїзд на зустрічну смугу руху і управління автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Дуже часто призводить до аварії погані дороги (головним чином слизькі), несправність машини (на першому місці гальма, на другому рульове управління, на третьому колеса).
Особливість автомобільних аварій складається в тому, що 80 % поранених гине в перші три години внаслідок великої крововтрати.
Як діяти при неминучому зіткненні
Зберігайте спокій – це дозволить керувати машиною до останньої можливості. Напружте всі м’язи і на розслабляйтесь до повної зупинки. Зробіть все, щоб уникнути зустрічного удару: кювет, тин, чагарник, навіть дерево краще за автомобіль, що рухається на Вас.
Пам’ятайте про те, що при зіткненні з нерухомим предметом удар лівим чи правим крилом гірше, ніж всім бампером.
При неминучості удару захистіть голову. Якщо авто їде на малій швидкості, вдавіться в крісло спиною і напружуючи всі м’язи, упріться в кермо. Якщо швидкість перевищує 60 км/год. і Ви не пристебнуті пасками безпеки, притисніться грудьми до керма. Якщо Ви їдете на передньому місці пасажира, закрийте голову руками і заваліться на бік, розкинувшись на сидінні. Сидячи на задньому сидінні, намагайтесь упасти на підлогу. Якщо з Вами дитина – накрийте її собою.
Як діяти після аварії
Визначтесь, в якому місці автомобіля і в якому положенні Ви знаходитесь, чи не горить авто і не підтікає бензини (особливо при перекиданні). Якщо двері заклинило, залиште салон автомобіля через вікна, відкрив їх чи розбивши важким предметом. Вибравшись з машини, відійдіть від неї як далі – можливий вибух.
Як забезпечити власну безпеку при русі у громадському транспорті.
Знаходячись у громадському транспорті, при відсутності вільних сидячих місць намагайтесь встати в центрі салону, тримаючись за поручень для більшої стійкості.
Зверніть увагу на розташування аварійних і запасних виходів. Електрична напруга тролейбусів складає додаткову небезпеку ураження людини електроенергією (особливо в дощову погоду), тому найбільш безпечними сидячі місця. Якщо виявилось, що салон під напругою – залишіть його . при аварії біля виходів можлива паніка і давка. В цьому випадку скористуйтесь аварійним виходом, вирвавши спеціальний шнур і видавивши скло. У випадку пожежі в салоні повідомте водія, відчиніть двері
(за допомогою аварійного відкриття), аварійні виходи чи розбийте вікно.
При наявності у салоні вогнегасника прийміть заходи щодо ліквідації осередку пожежі. Захистіть органи дихання від диму хустинкою, шарфом чи іншими елементами одягу. Вибирайтесь з салону пригнувшись і не торкаючи металеві частини. При падінні автобуса у воду дочекайтесь заповнення салону водою наполовину, затримайте дихання і винирніть через двері, аварійний вихід чи скло.
Юрій Мирюта, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50
За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.
Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18
Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.
Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54
За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).
Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31
Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.
Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.