Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 20:34:01

“Батьківщина” та КПУ наввипередки за голосами чернігівців

01.12.2011   10:38Агенцiя

До виборів 2012 року залишилось менше одного року. А якщо врахувати передноворічний грудень та святковий січень – залишається і то менше, а саме 9 місяців. Час для здобуття прихильності серед виборців ще є, але зволікати не варто.

Вочевидь, схожу логіку взяли на озброєння представники двох політичних сил – і в останній день осені, вирішили трохи помітингувати.

Це стосується чернігівських комуністів та представників партії “Батьківщина”.

Питання, яке взяли на озброєння, насправді, дуже важливе і актуальне для громади міста – територія Ялівщини і можлива передача частини її земель приватним особам. А головне це безпрограшне питання, так само як і “проти підвищення тарифів”, “за чисту воду” і т.д.
Ще до початку сесії перед стінами міської ради вишукувались близько 50 людей, частина з яких тримали прапори Батьківщини, частина КПУ. Вимога у всіх одна – “ні дерибану Ялівщини”! Підтримували мітингувальників В’ячеслав Лебідь та Михайло Петрущенков. На сесії фракції, які вони представляють, навіть, внесли проект рішення, який передбачає введення мораторію на передачу у власність, оренду чи зміну цільового призначення земель “Ялівщини”. І 29 депутатів погодились на їх пропозицію. Щоправда, вже під час розгляду цього питання в залі не знайшлось 26 депутатів для його розгляду. Пояснити цей факт складно. Чи то інші справи з’явились у депутатів-захисників чи людей вже не було під стінами ради, чи в залі вже не було об’єктивів камер та фотоапаратів? Але факт залишається фактом – коли справа дійшла до питання, якому був присвячений мітинг, в залі залишилось лише 22 народних обранця.

Але, якщо детальніше розглянути ситуацію навколо мітингу і бажань “захистити Ялівщину”, то факт того, що це лише PR-акція стає більш очевидним. Ще 28 листопада з’явилась інформація серед депутатів, що ініціатори питання з приватизації землі по вул. Жуковського хочуть його ж самі і зняти з розгляду. Цей факт підтвердився 29 числа, тобто за день до сесії, коли у міській раді з’явились відповідні заяви. Тоді ж навіщо влаштовувати мітинг? Відповідь, як на мене очевидна – політичні дивіденди та інші роялті у вигляді масової появи інформації про захід. Цей пункт виконаний на чотири з мінусом. Інформація з’явилась на Інтернет-сторінках, читацька аудиторія яких не більше 1%, можливо її поява також на ТВ (приватному ТВ). Комунальні ЗМІ навряд подадуть її таким чином, що це додасть якісь відсотки до рейтингів Батьківщини та КПУ. Але друга частина завдання – провалена. Рішення про мораторій не прийнято! А зняті питання про приватизацію – заслуга не політичних партій, а громадськості.

Хоча і тут політичні партії лукавлять. Накладання мораторію – не компетенція депутатів міської ради. Стаття 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” на який посилаються народні обранці містить лише норму “про право вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин”. Але цей же закон дає вичерпний перелік дій щодо землі, які вправі здійснювати на місцевому рівні. І нічогісінько там про право на мораторій не має. Та і частина депутатів визнає, що рішення про мораторій носило б у разі прийняття більше політичний характер аніж законно-правовий. І знову ми, нажаль, стикаємось з політикою.

Отже, все те, що відбулось в останній день осені під стінами міської ради не більше ніж політична акція, заради рейтингів, а не заради безпеки існування унікальної зеленої зони “Ялівщина”.

Олексій Дем’яненко

http://pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/5984-lbatkivshchynar-ta-kpu-navvyperedky-za-golosamy-chernigivciv
 

Останні новини Чернігівщини

Чотири гектари чернігівської Кордівки віддали під урбан-парк

Чотири гектари чернігівської Кордівки віддали під урбан-парк 16:17

У лісопарку Кордівка у Чернігові планують збудувати урбан-парк.

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії

ДБР прийшло з обшуками до Чернігівської міськради під час сесії 15:38

У Чернігівській міськраді, де 27 січня проходить сесія, Державне бюро розслідувань проводить обшук.

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни

За матеріалами СБУ засуджено іноземця, який закликав до розв’язування війни 12:00

За матеріалами Служби безпеки України Апеляційний суд Чернігівської області остаточно затвердив рішення про покарання іноземця – мешканця Чернігова за поширення публічних закликів до війни.

Тетянине свято на сцені філармонійного центру

Тетянине свято на сцені філармонійного центру 11:49

Віддані шанувальники творчості артистів Чернігівського обласного філармонійного центру завжди з нетерпінням чекають на 25 січня — Тетянин день.

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє»

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє» 10:45

«Без Крут навіть акт 22 січня був би документом без підпису, бо такі акти мало виголосити. Їх треба чинити…», - Євген Маланюк, письменник, сотник армії УНР

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини