Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 04:39:09

Як створити оптимальну та якісну мережу освіти в громаді?

07.11.2022   11:11Агенцiя

«Підвищення якості освітніх послуг має бути основним стимулом у формуванні освітньої мережі громади», ‒ напевно це основний меседж семінару «Забезпечення освітнього процесу в освітніх закладах територіальних громад за умов війни. Формування локальної освітньої політики».

Черговий тренінг для очільників територіальних громад та їх заступників пройшов у Чернігові 3–4 листопада 2022 р. в рамках проєкту «Підвищення ефективності та результативності діяльності територіальних громад за умов війни: виклики та відповіді». Його реалізують Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації та Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки фонду Ганнса Зайделя.

«Ми не можемо відбирати в дітей дитинство. Так само ми не маємо права позбавляти їх можливості отримати якісну освіту в своїй громаді. Теж саме стосується і забезпечення гідних умов життя в громаді. Тому не втрачаємо нагоди збиратися разом, обмінюватися досвідом, удосконалюватися всупереч тим подіям, що відбуваються. Бо тільки так ми зможемо розвиватися та рухатися далі», ‒ наголосила перша заступниця голови обласної ради  Ніна Лемеш.

«Економічний розвиток громади тісно пов’язаний з освітою. Впродовж останніх років приділяється значна увага її реформуванню, забезпеченню шкіл новим обладнанням, запровадженню Нової української школи в навчальний процес, інклюзивної освіти та інше. Однак війна внесла свої корективи, а тому на порядку денному стоїть диверсифікація ризиків в освітній сфері, облаштування укриттів, відбудова пошкоджених або зруйнованих будівель. Об’єднання наших зусиль та залучення підтримки міжнародних партнерів дозволить подолати ці виклики», ‒ підкреслив заступник начальника обласної військової адміністрації Дмитро Іванов.

«Стратегія розвитку освіти має бути вмонтована в загальну стратегію розвитку громади. Формуючи освітню мережу громади маємо чітко визначитися, у що вкладати – в приміщення, планшет чи автобус? Наше завдання – забезпечити замінність та освіченість майбутніх поколінь, підвищити якість дистанційного навчання, незважаючи на війну. Якість освіти має стати одним із основних аргументів, які спонукають учнів залишатися та реалізовуватися потім у власній громаді», ‒ наголосила голова ГС «Ре: Освіта», міністр освіти і науки України у 2016–2019 рр. Лілія Гриневич.

Під час дискусій та ділових ігор впродовж двох днів учасники семінару напрацювали практичний досвід щодо:

-  проведення SWOT–аналізу стану системи освіти в громаді;

-  формування локальної освітньої політики;

-  проведення оптимізації шкільної мережі;

-  підготовки проєктів планів відновлення та розвитку освіти в громаді за напрямками цифровізації освіти, впровадження НУШ, системи професійного розвитку вчителів, інклюзивності та безпеки освітнього середовища тощо.

Наостанок представники громад дізналися про можливості щодо залучення додаткових ресурсів на розвиток освіти, які надають міжнародні організації, зокрема ті, що мають представництва в Чернігівській області.

З учасниками зустрічі працювали також експерт Шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації вУкраїні» Олег Фасоля та керівниця операційного напрямку БФ SavEd Анна Пуцова.

Як наголосили експерти, формування ефективної освітньої мережі – це спільна робота представників місцевого самоврядування, освітньої сфери та жителів громади. Пріоритет – якісна освіта для дитини, що означає вміння застосовувати набуті знання на практиці, знаходити саме свою професію і працювати на користь своєї громади.

 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини