Блог-кафе «Нова реальність: як жити в умовах війни. Адаптація, екологічні способи проживання емоцій»
Учасники заходу говорили про арттерапію та інші способи підтримки психічного здоров'я українців.

У п’ятницю 28 жовтня 2022 р. в рамках проєкту «Мир у цифровий час», що реалізується ГО «Центр гендерної освіти» спільно з ГО «Фундація прав людини» в НУ «Чернігівська політехніка», відбулось блог-кафе «НОВА РЕАЛЬНІСТЬ: ЯК ЖИТИ В УМОВАХ ВІЙНИ. АДАПТАЦІЯ, ЕКОЛОГІЧНІ СПОСОБИ ПРОЖИВАННЯ ЕМОЦІЙ», присвячене темі арттерапії як ефективному засобу підтримки і зміцнення психічного здоров’я нації в умовах війни в Україні.
Модерувала захід Ольга Тимченко, амбасадорка команди проєкту «Мир у цифровий час», кандидатка психологічних наук, доцент, керівниця Чернігівського осередку ВГО «Арт-терапевтична асоціація», авторка і ведуча арттерапевтичних програм «Сучасний артпростір. Чернігів 2020», «Арттерапія: мистецтво самопізнання».
Арт-терапевтка запропонувала учасникам вправу - чотири слова, які будуть визначати зміст вашого життя у листопаді. Згодом учасники обговорили власні плани, візію майбутнього, а ще - виконали вправу «чотири кімнати мого життя». Малювали великий прямокутник, ділили на чотири частини та уявляли, що кожен з них це кімната.
Міркували над змістом свого життя сьогодні, аналізували свій настрій, оберіг, ресурс, підтримку, світло, сумніви, очікування, прийняття рішень. Озвучили свої емоції тут і зараз, здійснили рефлексію щодо своєї життєвої ситуації. Учасники висловлювали думки, ділились емоціями та переживаннями, що сприяло самоусвідомленню та розумінню себе.
Тренерка майстерно використовувала арттерапевтичні методики, активізувала життєві ресурси учасників та спонукала до саморефлексії. Проведення заходів з відновлення особистості в умовах війни стало доброю традицією НУ «Чернігівська політехніка» та ГО «Центр гендерної освіти».
Блог-кафе проводиться в рамках реалізації проекту «Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час». Цей проєкт виконується у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.