Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 18:33:45

У Тупичівській громаді працює центр дозвілля "Петарда"

04.08.2022   12:15Агенцiя

Питання дитячого і молодіжного дозвілля особливо актуальне в нинішній непростий час, адже пришкільні табори не працюють і багатьом дітям оздоровлення цьогоріч через кляту війну, як кажуть, не світить.

Але ж вільний час у дітей і молоді є, його десь треба проводити. І дуже добре, якщо є альтернатива вулиці та постійному сидінню в телефоні. Такою альтернативою в Тупичеві є молодіжний центр «Петарда». Щоправда, він лише у червні відчинив двері для відвідувачів.

«Цей молодіжний центр було створено завдяки програмі «DOBRE». Реалізацією цього проєкту займався наш працівник Дмитро Шумар. Він особисто замовляв усе, що є в нашому центрі – меблі й обладнання. Спочатку молодіжний центр планувався у селі Великий Листвен. І вже все було створено для того, щоб він відкрився в лютому. Було приміщення, проведений інтернет. І староста Михайло Вороний допомагав центру, щоб він відкрився саме у Великому Листвені. Але почалася повномасштабна війна… І на жаль, задуми не справдилися, хоча центр уже був повністю готовий до роботи. До того ж, завідувач молодіжного центру Микола Мефеденко 24 лютого ввечері пішов на війну. Відтоді й воює. Тож немає директора, немає там, кому центром займатися», – пояснила Вікторія Жиженко, директор будинку культури в Тупичеві і в.о. завідувача «Петарди». Зважаючи на такі обставини, у квітні, після вигнання окупантів із Чернігівщини, центр тимчасово перенесли до Тупичева. Спочатку облаштували на новому місці, а з червня він уже приймає відвідувачів

«Центр «Петарда» працює, приходять діти, займаються. До речі, ми з дітьми поговорили, що вони в цьому центрі хочуть бачити, що там має бути, чим вони хотіли б займатися, і на основі їхніх побажань складаємо графік. Уже запланували заходів на місяць – щосереди і щоп’ятниці є якісь обов’язкові заняття. Наприклад, плетіння патріотичної браслетки, перегляд фільму чи ще щось, щоб їм було цікаво. Діти, якщо згодні таке робити, то роблять. Якщо ж ні, то можемо запропонувати щось інше. Ось у нас був турнір із шашок, то вони сказали, що краще подивляться якийсь фільм, щоб було цікаво. До речі, у нас там гарно вдається зробити кінозал, атмосфера відповідна, то дітям дуже подобається», – розповіла Вікторія Жиженко.

Звісно, до побажань дітей прислухаються, але програму складають так, щоб відвідувачі не просто гаяли час, а проводили його з користю – могли навчитися чогось нового, розвивали комунікативні навички, розширювали світогляд, розважалися. Та головне, щоб відволіклися від своїх телефонів і мали живе спілкування.

Поки в «Петарді» бувають від 5 до 14 дітей у віці 8-14 років. Але ж центр не тільки для дітей, він передбачений для відвідувачів, яким від 8 і до 35 років. Тож зараз у центрі працюють над тим, щоб залучити якомога більше учасників, причому старшого віку.

«Нещодавно відвідали ще один проєкт «DOBRE», на якому обговорювали, як це правильно зробити. Також їздимо і навчаємося, переймаємо досвід. Були в Корюківці в молодіжному центрі «КУБ», аби побачити їхній центр, як вони працюють, чим займаються. Дуже сподобалася їхня ідея про те, що має бути простір не такий, як у підлітковому клубі, який також є у Тупичеві. Там діти займаються у гуртках, наприклад, куховарства, плетіння чи ще якоїсь справи. А в нашому просторі не повинно такого бути. У нас має бути простір, де діти і молодь роблять те, що хочуть, звісно, в розумних межах. Наш простір для розвитку і для того, щоб діти могли вільно проводити вільний час, а не вешталися вулицею. Щоб було місце, де вони зможуть зібратися, помалювати, поговорити, обмінятися ідеями», – розповіла Вікторія Жиженко.

Цікавою є і назва молодіжного центру – «Петарда». Її затвердили шляхом голосування в соцмережах. Адже пропонували різні назви: і «Зіронька», і їй подібні. Але було вирішено, що назви, які нагадують про радянське минуле, не є актуальними. А взагалі для Тупичева молодіжний центр – це як ковток свіжого повітря, бо раніше такого в селі не було.

Челайн

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.