Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті
Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.
Першим етапом реконструкції було замінено дах, який постійно потребував ремонту, далі виконано енергозберігаючий фасад, замінено вікна. На черзі – внутрішні роботи, важливі комунікації, оновлення їдальні і спортзалу тощо.
Турботу про модернізацію Журавської школи Варвинська СТГ перейняла від району і в перший рік своєї роботи, у 2021-ому, продовжила реконструкцію будівлі, підтримавши місцевим співфінансуванням державну програму “Спроможна школа для кращих результатів”.
На 1,6 млн грн з держбюджету вдалося оновити інтер`єри класних кімнат для початкової школи, коридори та загальне фойє, актову залу, вчительську, які набули ошатного вигляду завдяки сучасній штукатурці на стінах, підвісним стелям Армстронг, і, що навіть важливіше для здоров`я, оснащенні вони тепер гарним освітленням.
Складна процедура закупівель, боротьба виконавців за об`єкт, оскарження результатів тендеру у суді і надходження державних коштів наприкінці року не дали змоги освоїти більші обсяги проекту, проте і малими кроками журавський заклад рухається до оновлення.
Днями оглянули якість виконання робіт і поспілкувалися із педагогами голова громади Валентина Саверська-Лихошва, начальник відділу освіти Володимир Кутовий та сільський староста Вячеслав Пилипченко.
І вчителі, і дітвора добре відгукуються про умови в оновленій школі. Зокрема, після виконаного ремонту у єдине крило вдалося переселити всі класи початкової школи, які перебували у старому, неутепленому приміщенні. Між ним і основним корпусом відчувався значний температурний дисбаланс, отож було вирішено розташувати початківців у кращих умовах.
Ну і звісно, око радують осучаснені барвисті інтер`єри, ніби потрапляєш у прогресивну міську школу. Як відомо, комфорт, тепло і гарний настрій тільки сприятимуть навчанню і спільному дозвіллю.
Близько 800 тис. грн із селищного бюджету передбачено на роботи у шкільних спортзалі та їдальні. А також, за інформацією з ОДА, у 2022-ому близько 8 млн грн держава, все ж таки, планує спрямувати на продовження реконструкції закладу. Такими, як на світлинах, стануть і решта класів школи, де навчаються середні і старші класи, інші приміщення, планується виконати низку потрібних ремонтів – замінити підлоги, реконструювати їдальню, ганок, облаштувати пандус, відмостку та чимало іншого.
У Журавці навчаються 243 учні, з них 89 – у початковій школі, трудяться більше пів сотні педагогів і працівників, тож вкладення значних бюджетних коштів цілком виправдане, вважають у громаді.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.