Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 17:18:02

У Чернігові відкрили регіональний навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну «ІМПЕРІЯ МОДИ»

14.01.2022   16:34Агенцiя

У Чернігові 13 січня відкрили регіональний навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну «ІМПЕРІЯ МОДИ».

Розташований він у приміщенні Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування, що на вул. Козацька, 11-а.

Тепер майбутніх модельєрів та дизайнерів тут навчатимуть за допомогою системи автоматизованого проєктування (САПР). Завдяки їй технологічний процес проектування виробу, а саме одягу, відбувається повністю автоматично. Таке сучасне виробництво передбачає не тільки створення якісних моделей, а й перевірку їх посадки на 3D-манекені. Програмний комплекс також включає технічну послідовність, опис моделі та інші складові.

Програма САПР складається з 4 підпрограм: дизайн – створення базової конструкції будь-якої моделі одягу, конструктор, 3D-манекен та розкладальник. А вже змодельовані лекала роздруковуються за допомогою плоттера.

Окрім цього сучасного програмного забезпечення у Центрі є й сучасне технічне: смарт-панель, потужні комп’ютери для учениць та викладачів, додаткове обладнання для вивчення предметів швейного профілю.

На урочисту презентацію цього Центру були запрошені почесні гості, яким також показали оновлену швейну майстерню з новітнім обладнанням, на якому шиють нові моделі одягу.

Директорка закладу освіти Світлана Михалко подякувала очільнику Чернігова за підтримку у реалізації такої ідеї. На створення центру з міського бюджету виділено 350 тис. грн. Загальна ж вартість реконструкції - 1,5 млн грн, більша частина коштів - державна субвенція. Також окремі роботи виконані за рахунок власних коштів закладу, зароблених на швейних підприємствах Чернігова.

- Ми, дійсно, свідомо реалізували цей проєкт. У нас місто, де історично розвинута легка промисловість, це ваш профільний напрямок. Ці інвестиції слугуватимуть підготовці якісних спеціалістів, які потім прийдуть на виробництво і будуть конкурентними, - прокоментував реалізацію проєкту чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час огляду відремонтованих кабінетів.

Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура висловив переконання, що саме розвинений заклад професійно-технічної освіти – це фундамент економічного майбутнього чернігівських підприємств та Чернігова.

- Дуже приємно, що в період реформування галузі освіти ми орієнтуємося на профтехосвіту, на профільний ліцей, на здобуття професій. Дуже добре, якщо ми будемо відкривати хоча б по одному такому навчально-практичному центру в кожному закладі профтехосвіти щороку. Переконаний, як би технології не розвивалися, але те обладнання, яке вже зібрано тут, дасть можливість тим дітям, які приходять сюди за знаннями, за вміннями, бути конкурентними у даній професії, - зазначив він.

Заклади професійно-технічної освіти Чернігова, яких наразі у місті п’ять, здійснюють підготовку фахівців з 38 професій. У вищому професійному училищі побутового обслуговування готують фахівців із 8 робітничих професій та фахових молодших бакалаврів за спеціальностями «Технології легкої промисловості», «Перукарське мистецтво та декоративна косметика». Викладацький склад налічує 70 осіб, які навчають 581 учнів. Серед них діти не тільки з Чернігова та області, а й з інших областей України.

Заклад освіти тісно співпрацює з роботодавцями Чернігова: ТОВ «Сівертекс», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ПрАТ «ТК Стиль», Чернігівською фабрикою головних уборів.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини