Чернігівські дитсадки та школи повністю перейшли на нову систему харчування дітей
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко відвідав кілька закладів освіти Чернігова та ознайомився зі змінами, які відбулися в організації дитячого харчування в навчальних закладах з 1 січня 2022 року.
Для об'єктивності, цей візит відбувався без попереджень та підготовки.
Принагідно міський голова оглянув обладнання та ознайомився з роботою харчоблоків. Зокрема, у дитсадку №1 він так прокоментував свої враження журналістам:
- Більш здорова їжа для діточок. Вивішується щоденно меню й батьки коли заводять дітей – бачать його. Ми не дегустували, правда, але видно і відчувається й на запах – все ідеально чисте, свіже. Тим що я побачив у першому садочку тут, на Київській – в принципі, я задоволений.
Для прикладу, в дошкільному закладі освіти №58 для вихованців у цей день меню було таким: на сніданок - запіканка з соусом із кураги, салат з моркви у сметанному соусі. На обід - куліш із фрикадельками, ліниві голубці з курячим м'ясом. На третій прийом їжі - рибне суфле, вівсяна каша та салат із свіжих овочів. Також фрукти, цільнозерновий хліб та напої з низьким вмістом цукру.
У дитячому садку №1 – майже таке ж меню На сніданок теж грабен запіканка з соусом з кураги, плюс морква тушкована в сметані в апельсин, на обід куліш пшоняний з фрикаделькою та сметано, голубці ліниві з курячим м’ясом.
Чернігівські дитсадки та школи вже повністю перейшли на нову систему харчування дітей: менше цукру та солі, більше м'яса птиці, фруктів та овочів.
- У нас їжа дуже змінилась, з’явились нові блюда, дуже гарні, смачні - європейсько-українська кухня, - розповіла Наталія Овчар, кухар ДНЗ №58.
- Ці страви відповідають нормам вікових груп, сезонності тих продуктів, які можна включити до наших страв, та тим енергетичним цінностям, які повинні виконуватися згідно з нашим перспективним меню, - коментує Наталія Примакова, завідуюча ДНЗ №58.
Перспективне меню розроблене на 4 тижні без повторення страв і погоджено з Держпродспоживслужбою. Особливість споживання цукру, солі та інших продуктів у нових нормах харчування враховує міжнародний досвід та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, дієтологів, гастроентерологів, педіатрів.
У раціоні дітей з'явилося більше фруктів. Їх дають двічі на день, і обов'язково овочі під час кожного прийому їжі. Кількість солі та цукру зменшилась, як і молока. Натомість з'явилися кисломолочні продукти та збільшилася в раціоні кількість м'яса птиці.
- Хочеться візначити позитивні зміни відносно хлібу. Ми тепер використовуємо тільки цільнозерновий хліб з пшеничного або житнього борошна з високим вмістом харчових волокон, але там зменшена кількість солі, - додала Наталія Примакова.
Важливим у процесі приготування страв є забезпеченість харчоблоків необхідним обладнанням. У Чернігові його почали поступово оновлювати за фінансової можливості бюджету ще кілька років тому і продовжуватимуть це робити й надалі.
До всіх цих змін у харчуванні здобувачів освіти додається ще й обмеження в роботі шкільних буфетів. Їм заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби, газовані напої, непастеризовані соки та молочні продукти, каву та продукти з високим вмістом цукру та солі, консервантів, барвників та ароматизаторів.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.