Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму
6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.

Тренінг назвали «На шляху до нової якості життя. Як вийти з трудоголізму і не зійти з розуму».
Його модератором виступила психолог Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Огорілко.
Учасники інтерактиву розібралися у причинах та індикаторах трудоголізму; вчилися, яким чином можна здійснювати профілактику трудоголізму у педагогічних працівників через відновлення внутрішніх емоційних та психологічних ресурсів; «приміряли» на себе методи відновлення та регуляції власних психоемоційних станів.
Лариса Борсяк провела декілька ресурсних тілесно-терапевтичних вправ, серед яких авторська гра-руханка «Бутерброд».
Олена Супруненко навчила колег використовувати методи арт-терапії, зокрема «Малювання на склі».
Виконання вправ «Я на роботі», «Коло дня», «Трудоголізм: за і проти», «Чим відрізняються мої робочі дні тижня?», «Моє професійне дерево» підтвердило, що професії типу «людина – людина» можуть втягувати у проблему трудоголізму набагато сильніше й інтенсивніше, ніж будь-які інші.
Учасники тренінгу також продіагностували себе на предмет того, як робота впливає на їхнє здоров’я; розширили свої знання про методи самодопомоги у випадку перевтоми на роботі; ознайомилися з антистресовою гімнастикою після важкого робочого дня; отримали психологічні поради щодо збереження психічного здоров’я.
«Як результат участі у подібному заході практичні психологи та соціальні педагоги ЗЗСО отримали цілий арсенал знань, практичних навичок, діагностичного інструментарію для здійснення роботи з попередження трудоголізму серед педагогічних працівників», - йдеться в повідомленні.
Так, Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників, працює не лише над професійним розвит освітян міста, але й про їхнє психологічне здоров’я.
«Впевнені, що тема трудоголізму насамперед має бути висвітлена практичним психологам і соціальним педагогам, адже вони, як ніхто інший у закладі освіти, повинні знати і використовувати методи роботи з попередження трудоголізму серед педагогічних працівників», - йдеться у повідомленні.
Фото: Прилуцька міська рада
priluki.city
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.