Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 07:50:34

У Прилуках благодійники ініціювали екологічний проект для дошкільнят

22.11.2021   09:56Агенцiя

В рамках проекту "Життя без сміття", який ініціювала благодійна спільнота "10 гривень Прилуки" 28 садочок та школа № 9 отримали баки для сортування сміття

Так, педагогічний колектив та юні вихованці 28 садочка подали ідею проекту "Життя без сміття" активістам спільноти "10 гривень Прилуки".

"Цим питанням ми займалися починаючи з 2009 року, починалося воно екологічною акцією "дошкілля за чисте місто" і в рамках цієї акції ми разом із сімями висаджували дерева на території нашого міста у парку біля центральної площі, потім ця робота продовжилась в рамках науково-методичної теми із 2010 по 2015-й рік уся освіта міста працювала за такою темою і надалі ми продовжили цю роботу і взяли до уваги авторську програму Наталії Гавриш", - говорить директор ДНЗ № 28 Олена Недільченко.

Принцип садочка, що виховувати свідомість дітей варто починати змалечку, підтримала і у спільноті "10 гривень Прилуки". Саме тому першими баки для сортування сміття придбали у дитячий садочок.

"Проблема сміття і сортування сміття в Україні проблема сміттєзвалищ є вже досить критичною. Проблема нашої країни в тому, що ми досі використовуємо радянській підхід до сортування сміття і підхід до сміттєзвалищ різниця лише в тому, що коли ці підходи формувалися 90% всіх відходів це була органіка  то зараз 90% це вже складають полімери, а лише 10% органіки , а підходи до сортування і до сміттєзвалищ ми використовуємо ті самі. Проблему загалом треба вирішувати на різних рівнях це проблема законодавства потрібно змінювати законопроект и, потрібно долучувати бізнес до інвестицій щоб створювалися підприємства, які перероблювали е сміття», - зазначає активістка спільноти «10 гривень Прилуки» Оксана Мусієнко.

Зібране та посортоване сміття у подальшому адміністрація садочка планує здавати на переробку, про що вже є домовленість із місцевим підприємством. У прилуцькій школі №9,  учні та педагогічна спільнота вирішили теж долучитися до проекту: контейнери закуплені за кошти благодійної спільноти на обох поверхах тут встановлені на початку тижня. До них учні звикли до них швидко, ніби завжди сортували сміття! 

"За даними статистики в Україні на запитання "Чи вмієте ви сортувати сміття?" у більшості випадків чути відповідь "ні", головне пояснення – нас не вчили цьому з дитинства. 

Саме із цією метою у планах активістів "10 гривень Прилуки" забезпечити баками для сортування сміття всі школи та садочки міста, звісно, якщо у них буде таке бажання", - йдеться у сюжеті.

джерело

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини