Перший дзвоник. Поради для учасників освітнього процесу
У переддень Дня знань Міністерство охорони здоров’я України пропонує розглянути різні варіанти організації початку 2021-2022 навчального року і дотримуватися обмежувальних протиепідемічних заходів.
У МОЗ наголошують: урочистості та лінійки на честь 1 вересня для закладів освіти не є обов’язковими, а рішення проводити святкові заходи чи ні (і я в якому форматі) залишається за адміністрацією школи. Однак, якщо ви вирішили все ж організувати святкові урочистості, рекомендуємо дотримуватися таких порад:
Якщо передбачається традиційне свято першого дзвоника – урочиста лінійка:
- Організовуйте урочистості просто неба (на подвір’ї школи чи спортивному майданчику).
- Намагайтеся не змішувати дітей різних вікових груп/класів.
- Уникайте утворення натовпу.
- Слідкуйте за дотриманням фізичного дистанціювання – 1,5 метри.
- Утримайтеся від організації масових заходів та запрошення розважальних колективів, які не є співробітниками школи.
- Максимально скоротіть час проведення заходу.
Якщо ви оберете альтернативний формат проведення свята першого дзвоника, який би не передбачає скупчення дітей, тоді:
Організуйте святкування в межах кожного класу окремо.
Замість активності у приміщенні оберіть варіант святкування просто неба.
Спробуйте організувати День знань в інтерактивній формі.
У МОЗ нагадують про необхідність дотримання вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України, та протиепідемічних заходів, затверджених постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.
Останні новини Чернігівщини
Увага! Погіршення погодних умов! 18:25
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області попереджає водіїв про значне погіршення погодних умов 7-11 січня 2026 року, що вплине на обстановку на дорогах.
Чернігівський онкоцентр отримав гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів 17:19
Засоби гігієни, дезінфекційні та лікарські засоби, а також медичні витратні матеріали передали сьогодні Чернігівському медичному центру сучасної онкології представники Благодійного фонду «Help-Ua». Таку гуманітарну допомогу заклад отримує не вперше.
У Прилуцькій лікарні триває ремонт відділення реабілітації за кошти Enabel 17:18
У реабілітаційному відділенні Прилуцької центральної міської лікарні триває ремонт за кошти Бельгійського агентства з міжнародного співробітництва Enabel.
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 92 тисячі гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 13:15
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».
Інклюзія в дії: ресурсні простори Сновського ліцею 12:45
У закладах освіти області послідовно впроваджуються заходи для розвитку інклюзивного середовища та надання психолого-педагогічної підтримки.