Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 07:17:58

В Остерській громаді формують спроможну мережу закладів освіти

27.07.2021   15:59Агенцiя

Спроможна мережа закладів освіти громади – це мережа шкіл та садочків, які надають конкурентну освіту дітям, мають сучасну матеріально-технічну базу та достатній кадровий потенціал. Саме таку мережу формують сьогодні в Остерській громаді.

В громаді є 11 закладів освіти із них 4 школи, 3 садочки та 4 заклади позашкільної освіти. Частина із цих закладів в управління міської ради перейшли лиш торік після приєднання до громади нових сільських територій.

Тому зараз громада шукає рішення для підвищення ефективності інвестицій в освітню сферу.

«Ми вже об’єднали садочок зі школою у новоприєднаних територіях. Тепер там один заклад, один директор, одна кухня. Так ми зменшили адміністративні витрати. Але досі маємо проблеми із матеріальною базою шкіл та оплатою праці технічних працівників», - наголосила Ірина Куран, заступниця Остерськоого міського голови.

Щомісяця фонд оплати праці технічних працівників освіти становить 500 тисяч гривень. Це значна сума, і тому громада шукає можливості зменшити такі статті видатків.

Як це зробити та які сьогодні є можливості у громад підвищити спроможність освітньої мережі допомагали знайти фахівці Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» під час онлайн консультації «Управління освітою в громаді: законність, відповідальність, ефективність для Остерської громади».

«Освітня послуга повинна бути якісною. Це означає, що після закінчення навчання в школі дитина буде конкурентною при вступі у навчальні заклади та на ринку праці. На таких консультаціях ми допомагаємо громадам знайти необхідні рішення, аби досягти такого рівня якості освіти», - переконує Ірина Кудрик, керівниця Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Олександр Мельник, радник із муніципальних фінансів та управління Чернігівського регіонального офісу Програми розповів про кроки, які можна здійснити аби підняти ефективність видатків на освіту. Зокрема, радник наголосив, що класів із малою наповненістю у спроможній мережі бути не може, а школи, де технічних працівників більше ніж педагогів, ніколи не матимуть ресурсу для поліпшення матеріально-технічної бази.

«Конкурентність освіти та фінансова спроможність громади взаємозалежні. Якщо видатки на школи, садки та позашкілля допомагають формувати якісну освітню послугу, то громада буде спроможна самостійно вирішувати й інші проблеми. Минулого року понад 60% бюджету громади йшло на освіту. Саме тут є потенціал для пошуку ресурсу на розвиткові проєкти», - вважає Олександр Мельник.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини