Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 07:00:11

Питання реформування освітньої галузі обговорювали сьогодні на засіданні Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій в Чернігові

08.06.2021   10:15Агенцiя

7 червня у Чернігові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій на тему «Законодавче забезпечення доступності повної загальної середньої освіти та запровадження якісної профільної старшої школи (на прикладі Чернігівської області)».

Провів засідання заступник Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин. Голова Комітету Сергій Бабак та інші його колеги долучилися до участі в засіданні онлайн.

У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Борис Петренко та член цієї ж комісії Вікторія Пекур.

Від обласної виконавчої влади на засіданні були присутні голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко та її заступниця Жанна Шерстюк.

Також до участі у заході долучилися керівники громад Чернігівщини, представники відділів освіти органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, освітянської громадськості Чернігівської області.

Вітаючи учасників виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Ніна Лемеш подякувала за приділену увагу до Сіверського краю та висловила сподівання, що сьогоднішній візит парламентарів стане важливою точкою для реформування освітньої галузі Чернігівщини.

Одним із центральних питань порядку денного стало обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (реєстр. № 4629-1).

Заслухавши запрошених освітян Чернігівщини та детально розглянувши внесені зауваження, члени Комітету проголосували за внесення необхідних поправок та напрацювання низки рекомендацій для профільних інстанцій.

Прийняті депутатами правки мають закріпити право створювати профільні ліцеї в громадах, де живе менше 50 тисяч людей. Все це дозволить розбудовувати профільну школу в регіонах із низькою щільністю проживання населення і значною територією.

Крім того, визначено, що у ліцеї на одній паралелі має бути щонайменше два класи і не менше 25 учнів. У попередній редакції закону класів мало бути чотири. У свою чергу профілів навчання може бути три або більше.

Ще одна правка врегульовує питання функціонування ліцею: або як відокремленої структурної одиниці, або в складі іншого закладу освіти.

Наступним учасники засідання розглянули питання про створення робочої групи щодо підготовки до другого читання проєкту Закону України №5320 від 12.03.2021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості». Відкритим голосуванням депутати затвердили склад робочої групи, яка буде працювати над доопрацюванням законопроєкту, що дозволить органам місцевого самоврядування вільно використовувати майно ліквідованих закладів загальної середньої освіти для потреб місцевої громади, здавати його в оренду та спрямовувати зароблені кошти виключно на освітні потреби.

Підбиваючи підсумки засідання, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин відзначив позитивну динаміку роботи із реформування системи загальної середньої освіти в області. Він акцентував увагу на необхідності проведення інформаційної та просвітницької роботи з територіальними громадами задля ефективного впровадження освітніх реформ.

Останні новини Чернігівщини

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11

За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.

“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41

Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини