Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:54:15

"Як громадам співпрацювати зі ЗМІ" - розповіли журналісти UA: ЧЕРНІГІВ на онлайн-тренінгу

29.04.2021   12:23Агенцiя

Команда Суспільного мовника Чернігівщини 27 квітня провела тренінг для територіальних громад, присвячений ефективній комунікації зі ЗМІ та громадськістю. Зустріч відбулася в онлайн-форматі на платформі Zoom.

З представниками територіальних громад спілкувалися продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий, шеф-редакторка новин UA: ЧЕРНІГІВ Алла Скорик та продюсер новин Андрій Тіток.

«Суспільне Чернігів мовить на всю Чернігівщину, і ми зацікавлені в тому, щоб розповідати про життя всього регіону, — розповів продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий. — Суспільний мовник фінансується з податків громадян, ми не належимо владі, президенту чи якійсь особі, ми вільні у виборі тем. Які історії ми обираємо, чому ми їх обираємо — про це розповідають шеф-редакторка новин Алла Скорик та продюсер новин Андрій Тіток».


Що є новиною для медіа, як пропонувати теми журналістам

«Новина, якщо коротко, — це історія про суспільно важливу подію або тенденцію. В масштабах обласного мовника це має бути подія, про яку було б цікаво дізнатися мешканцям усієї області. Як ікони, що знайшли у Нових Млинах під час суботника. Це можуть бути історії про людей з незвичайними захопленнями, про грант, який громада виграла на важливий проєкт. У телевізійній новині також важлива картинка. Ми маємо показати героя — людину, якої це стосується. Замало, щоб про подію розповідали лише посадовці», — пояснив продюсер новин UA: ЧЕРНІГІВ Андрій Тіток.

Яскравий приклад успішної подачі новини — ініціатива Сосницької громади «Безкоштовний велосипед». Про цей проєкт команда UA: ЧЕРНІГІВ зняла два матеріали: перший про підготовку, другий про те, як люди вже користуються велосипедами. Саме друге відео за 6 днів набрало 1 млн переглядів, 3 тис. коментарів та 51 тис. реакцій. Його переглянули не лише в Україні, а й у США, Польщі, Чехії, Ізраїлі й інших країнах.

«Це також можуть бути й типові випадки, що стаються в різних громадах. Наприклад, розорювання прибережних смуг. Ми висвітлюємо такі теми, запрошуйте нас, якщо це відбувається у вас. Висвітлення може допомогти громадам вирішувати складні ситуації. Наприклад, громада запропонувала рішення, яке ускладнить розорення прибережних смуг для аграріїв. Відео про це дивилися не лише у Чернігівській області, а по всій Україні. Ми також намагаємось показувати приклади того, як люди об`єднуються, роблять щось разом», — розповіла шеф-редакторка новин UA: ЧЕРНІГІВ Алла Скорик.

Чому важливо комунікувати конфліктні теми і як це робити

«Проблемні ситуації трапляються всюди, але не всі їх правильно комунікують. Якщо немає зрозумілої комунікації, проблема роздувається у величезний пласт. І ми, замість того щоб прибрати гострі кути, актуалізуємо їх і зміцнюємо. Потім проблему обговорюють ще пів року», — зазначила Алла Скорик.

Як комунікувати правильно:
    Завжди пояснювати свою позицію, логіку своїх дій, коли за коментарем звертаються і журналісти, і мешканці громади. Коментарів забагато не буває. Чим більше керівництво громади розповідає про свою позицію, тим більше шансів, що це почують.
    Коментар має бути обґрунтованим. Коли посадовець просто заявляє «бо я так вирішив», це викликає хвилю негативу, яка зберігається тривалий час.
    Звертатися до ЗМІ за допомогою у розв’язанні проблем. Наприклад, громадам за допомогою ЗМІ вдавалося знаходити лікарів для амбулаторій.

Приклад негативного розвитку подій через відсутність комунікації — ситуація із закриттям малокомплектної школи у Дроздівці Куликівської громади. Щоб уникнути закриття, активісти громади запросили багатодітні родини з усієї України та організували для них переїзд. Але школу все одно вирішили закрити. Активісти та журналісти прийшли на сесію селищної ради, куди їх не пустили. В результаті це призвело до виклику поліції й відкриття кримінального провадження.
 
«Завжди треба коментувати, щоб не ображатися, що журналісти показали щось не так. У випадку із Суспільним, ми завжди доносимо думку так, як ви її розкажете. Навіть якщо це не влаштує іншу сторону. Ми покажемо і вашу, і іншу позицію. Позитивний приклад комунікації у конфліктній ситуації — Новгород-Сіверський район, де є проблема з автобусним сполученням. Влада завжди коментує, що вони б з радістю, але не можуть знайти перевізників», — розповів Андрій Тіток.

Не новинами єдиними

«Крім новин, у нас є різноманітні ефіри, у тому числі на радіо. Впевнений, що у кожній громаді є цікаві люди, цікаві історії в галузі культури, спорту, садівництва, краєзнавства. Маєте що розповісти — пишіть і телефонуйте», — підсумував продюсер UA: ЧЕРНІГІВ Артем Шелковий.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.