Непросто працювати в органах публічної влади
Адже твоє життя, доходи, майно, правочини, які укладаєш, стають об‘єктами підзвітності.
Українське законодавство з питань декларування зобов‘язує посадовців до прозорості! І це не аби який інструмент для громадського контролю за діяльністю малих та великих владців!
І те, що цей інструмент збережено і відповідальність за недостовірне декларування відновлено, мене особисто надзвичайно тішить!
Бо спокуса зробити управлінські рішення кулуарними, доходи прихованими , буде завжди існувати, якщо не буде інструментів відкритості, прозорості і громадського контролю для влади всіх рівнів.
Тому цей і наступний тиждень присвячуємо процедурам електронного декларування.
Завдяки співпраці Програми U-LEAD з Європою з НАЗК України, оперуємо найсвіжішими роз‘ясненнями від цього органу запобігання корупції.
Цей тиждень в фокусі «молоді» громади, які були сформовані нещодавно.
Спектр практичних питань вражає своїм різноманіттям: «Якщо я через OLX продала минулорічний гардероб, і отримала від покупців на свою картку кільканадцять тисяч гривень. Чи маю я декларувати їх?»
«Колега регулярно позичає готівку, а повертає мені кошти на мою зарплатну картку. Їх декларувати?»
«Свекруха працює за кордоном, регулярно надсилає чоловікові кошти банківськими переказами. Але він не хоче повідомлять мені ці суми. Як бути?»
«Моя дитина навчається в 10 класі, живе зі мною, постійно щось продає в інтернеті. Як це відобразити в моїй декларації?»
«Живемо в будинку бабусі чоловіка, бабусю забрала тітка чоловіка, в нас не має документів на будинок. Як задекларувати право на користування цією нерухомістю?»
«Якщо депутат невчасно подав або взагалі не подав декларацію, чи має голова або інша посадова особа місцевої ради це перевіряти і повідомляти НАЗК?»
І ще десятки дуже цікавих питань від наших учасників.
Останні новини Чернігівщини
Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43
Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.
Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39
За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.
Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37
Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».
Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36
Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:28
Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.