Відбувся онлайн-практикум "Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування"
26 лютого в Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Система ProZorro: здійснення публічних закупівель в органах місцевого самоврядування».

Захід організовано в рамках Проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (#ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки #USAID.
До трансляції онлайн-практикуму долучилося більше 30 громад: посадовці та співробітники органів місцевого самоврядування Чернігівської області.
Роботу практикуму відкрив виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин, який ознайомив учасників із програмою практикуму.
Участь у заході також взяла Олена Стрілець, консультантка з бюджетних питань Чернігівського РВ АМУ.
Захід продовжила модераторка практикуму - кандидатка економічних наук, консультантка і тренерка з питань публічних закупівель Зінаїда Рубан.
Вона розповіла про зміни в нормативно-правовому регулюванні публічних закупівель. Зокрема про ключові положення нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі».
«Головні принципи таких закупівель - економія, ефективність та пропорційність використання державних коштів», - наголосила Зінаїда Рубан.
У другій частині практикуму були обговорені особливості застосування процедур закупівлі та спрощених закупівель. Спікерка зупинилася на практичних аспектах здійснення переговорної процедури закупівлі.
«Наразі дуже важко здійснювати публічні закупівлі. Треба завжди прораховувати ризики, фахово та прискіпливо готувати тендерну документацію, враховуючи постійні зміни у законодавстві», - підкреслила спікерка.
На останок Зінаїда Рубан роз’яснила питання щодо оскарження процедур закупівель та відповідальність за порушення вимог Закону.
Наприкінці заходу спікери відповідали на запитання учасників практикуму щодо публічних закупівель.
Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).