Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 06:25:22

34 вчителі початкових класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію-2020

22.01.2021   09:50Агенцiя

Вдруге в Україні проходила сертифікація вчителів початкових класів. Підводячи її підсумки за минулий рік, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Микола Конопацький зазначив, що у 2020 році спробували власні сили у сертифікації 49 учителів початкових класів Чернігівщини.

З них 34 успішно пройшли всі три етапи оцінювання та отримали сертифікати.

Переважна більшість учасників сертифікації – це педагоги з міст та селищ Чернігівщини, в тому числі із Чернігівського району -  17 вчителів, Ніжинського – 8, Новгород-Сіверського – 5 вчителів, по 2  із Прилуцького та  Корюківського районів.

Найбільше сертифікованих учителів із Чернігова – 12, троє вчителів з Ніжинської гімназії №2, по два сертифікованих педагоги із Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Затолокіна, Новгород-Сіверського навчально-виховного комплексу «Дзвіночок», Ріпкинської гімназії імені Софії Русової та Борзнянської школи імені Христини Алчевської.

Дві третини вчителів, які успішно пройшли сертифікацію, мають стаж педагогічної діяльності до 20 років, 6% педагогів – понад 30 років, 11 вчителів мають педагогічне звання.

Цього року пілотування проєкту сертифікації педагогів завершується. 18 січня розпочалася реєстрація для участі у цьогорічному етапі. Загалом реєстрація триватиме до кінця місяця. Загальнодержавна квота для вчителів початкових класів становить 2000 освітян, з них для Чернігівщини — 48. Зареєструватися для участі в сертифікації можна, скориставшись спеціальним сервісом.

Нагадаємо, що сертифікат дійсний три роки. Його наявність дає право на надбавку до заробітної плати у розмірі 20 відсотків та право на позачергову атестацію.


Довідково:
Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей учителя, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Метою є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Сертифікація відбувається виключно на добровільних засадах і передбачає три етапи:
1. Експертне оцінювання професійних компетентностей учасників шліхом вивчення практичного досвіду їх роботи, що організовується Державною службою якості освіти та її територіальними органами;
2. Самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
3. Оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування, що організовується Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами.
Результати сертифікації педагогічних працівників визначає комісія, створена при Міністерстві освіти і науки України.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини