Мешканці Менської ОТГ на Чернігівщинідолучились до "картування" екологічних проблем громади
Активні мешканціз сіл Дягова, Ліски, Феськівка, Величківка та Макошине Менської ОТГ долучились до екологічного картування громади, організованого ГО Центр «Доброчин» в рамках проєкту «Ефективне комплексне управління охороною довкілля в Менській ОТГ».

Еко-картування громад – це процес визначення поточного екологічного стану громади, до якого залучаються не тільки влада і експерти, але й мешканці.
Керівник проєкту Олександр Підгорний зазначив, що метою цих зустрічей було отримання детальнихданих про існуючі екологічні проблеми в громаді, зокрема не тільки в центральній садибі, але і в приєднаних селах.
Під час зустрічей, учасники відповідали на наступні питання та позначали відповіді на карті селища.
• Якими є екологічні проблеми вашої території?
• Які шляхи вбачаєте у їх вирішенні?
На думку учасників серед основних екологічних проблем Менської громади є
• розорювання прибережних захисних смуг, заплавних земель, лугів, сінокосів, пасовищ;
• зниження рівня води водних об'єктів (річок, струмків, озер, ставків, каналів, а також водоносного горизонту), в тому числі зниження рівня води у колодязях, з яких споживає воду частина населення;
• забруднення води водних об'єктів по причині господарської діяльності аграрних та інших підприємств: використання хімікатів під час обробітку полів, злив у водойми відходів діяльності підприємств; в тому числі забруднення води у колодязях, з яких споживає воду частина населення;
• виснаження земель сільськогосподарського призначення (втрата родючості) по причині господарської діяльності аграрних підприємств: посів ресурсоємнихрослин та неправильну сівозміна;
• випалювання сухої трави, зазвичай місцевим населенням, що призводить до забруднення повітря, пожеж в населених пунктах;
• знищення лісів та лісосмуг;
• забруднення рідкими та твердими побутовими відходами.
Учасники відзначили, що вони таки можуть вплинути на екологічний стан в громаді. Однозначно, це мають бути комплексні рішення, які включають виховання екологічної свідомості, корпоративну соціальну відповідальність бізнесу, пропагування «еко» продуктів та товарів, посилення відповідальності за забруднення, співпраця влади з місцевим населенням, тощо.
Успішна та сучасна екологічна політика не може бути результатом дій лише місцевої влади. Це результат взаємодії та співпраці ОМС та громади, а також різних суспільних груп. Тому відповідальність за екологічні питання лежить не лише на ОМС, але й на громаді.
Адже чим більше громада усвідомлює види екологічних проблем та їх масштабність, тим активніше намагається їх вирішити. Така діяльність забезпечує активну участь мешканців Менської громади до визначення основних еко-проблем в ОТГ.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).