Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 06:22:13

Розбудова громади: з чого почати

11.11.2020   10:49Агенцiя

Як організувати роботу ради територіальної громади, її виконавчих органів, сформувати її структуру, штатний розпис та інші питання, що виносяться на першу сесію ради, розглядаються під час серії дистанційних навчань, організованих Чернігівським центром підвищення кваліфікації для громад, утворених у 2020 році.

5 та 6 листопада такі зустрічі проведені відповідно для Дмитрівської, Крутівської та Ладанської і Яблунівської громад.До спілкування в режимі онлайн запрошені голови, представники виконкомів, депутати та старости.

Експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директор адміністрації веб-сайту Староста Профі (starostaprofi.org.ua) Олександр Врублевський детально пояснив юридичні аспекти підготовки проєктів локальних нормативно-правових актів, які спрямовуватимуть подальшу діяльність ради. Мова йшла про регламент ради, статут положення про постійні комісії; положення про старосту та регламентний документ майбутнього виконавчого органу.
Водночас він звернув увагу на деякі правові прогалини юридичного оформлення старостату новобраної ради, пов’язані, зокрема, з питаннями призначення старост та визначення порядку організації їхньої роботи.

Заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Олександра Негода окреслила перелік повноважень ради та виконкому територіальної громади та особливості формування структури та штатного розпису. Обговорювалися організація діяльності виконавчого комітету ради, що включає регламент та планування роботи органу місцевого самоврядування, підготовку та проведення засідань виконкому та сесій. Вона звернула увагу учасників на перелік питань, які варто розглянути на першій сесії, порядок голосування, визначення оптимальної кількості постійних комісій та напрямів їхньої діяльності.

Чернігівський центр підвищення кваліфікації

Останні новини Чернігівщини

Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21

На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.

Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33

Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».

Поліція Чернігівщини ліквідувала міжнародний канал торгівлі людьми 16:09

Поліцейські затримали 33-річну організаторку міжнародного каналу з вербування і переправлення молодих українок до країн Європи з метою їх сексуальної експлуатації.

Інна Афонченко виборола два «золота» на чемпіонаті України зі стрільби кульової 15:35

З 22 до 28 березня у Київ відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед осіб із порушеннями слуху.

Вікторія Здор виборола дві нагороди на чемпіонаті України з шахів у Львові 15:14

У Львові завершився чемпіонат України з шахів серед юніорів та юніорок до 20 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини