Навчальний процес в умовах адаптивного карантину: як працюють заклади освіти
15 вересня під головуванням т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета відбулася всеукраїнська селекторна нарада щодо перевірки закладів освіти на створення безпечних умов під час карантину.
![](/uploads/27683-m.jpg)
Про стан справ на Чернігівщині поінформував заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван. Так, в області з 4 вересня працює обласна робоча група для здійснення контролю за закладами освіти щодо організації безпечних умов для дітей та працівників з урахуванням епідемічної ситуації. До її складу увійшли представники Управління освіти і науки ОДА, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА, Управління охорони здоров’я ОДА Чернігівського обласного лабораторного центру МОН України, Головного управління Держпродспоживслужби в області Управління Державної служби якості освіти у Чернігівській області.
- Мета роботи – не просто додаткові перевірки навчальних закладів, яких і так достатньо проводиться у сфері освіти. Насамперед зрозуміти наскільки рекомендації щодо протиепідемічних закладів працюють на рівні навчального закладу. Вже побували у 17 навчальних закладах з тим, щоб це не створювало проблеми для організації навчального процесу. Особливих зауважень до шкіл немає, - зазначив Андрій Подорван.
Також відповідні робочі групи створені у районах та ОТГ, вони вже побували у 58 закладів освіти. Місцеві органи управління освітою щочетверга інформують Управління освіти і науки ОДА про результати вивчення ситуації.
За інформацією Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, заклади освіти області забезпечені термометрами, засобами індивідуального захисту, дезинфікуючими засобами для обробки рук та поверхонь. Загалом з метою дотримання закладами освіти протиепідемічних заходів на період карантину з різних джерел на ці потреби направлено 62 млн грн.
В області станом на 15 вересня тимчасово зупинено освітній процес та організовано дистанційне навчання для 14177 учнів у 61 школі. У "червоній" карантинній зоні опинилися 57 шкіл з Ніжина, Бобровицького та Носівського районів.
На дистанційне навчання перешли чотири школи, у працівників яких підтвердився діагноз COVID-19: Лосинівська школа, Чемерська школа, Талалаївська школа Городищенський НВК. А також учні чотирьох класів Деснянського НВК.
Призупинено роботу 47 дитячих садочків області та групи Городищенського НВК. Ці дошкільні заклади відвідують 3692 дітей. На самоізоляції перебувають 76 вихованців дитячого садочку №53 Чернігова та садочку №11 у Прилуках.
На дистанційне навчання пішли учні Ніжинського професійного аграрного ліцею та Мринської філії Куликівського професійного аграрного ліцею. А також студенти п’яти закладів вищої та фахової передвищої освіти Ніжина.
Окрім того, на нараді проаналізували стан освоєння коштів освітніх субвенцій на покращення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів.
На даний час використання коштів освітньої субвенції на «Нову українську школу» по Чернігівській області становить 65,1 % (4-й результат в Україні). З 10 вересня стартувала процедура закупівлі навчальних кабінетів та STEM-лабораторій. Підписано договір на придбання 13-и шкільних автобусів (поставка очікується в ІІІ декаді вересня - І декаді жовтня). В громадах триває освоєння коштів по оновленню харчоблоків у школах - використано вже 21% коштів, по більшості закладів завершено всі необхідні процедури, обладнання в процесі доставки або триває його монтаж.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.