Учні шкіл Чернігівської області навчатимуться розрізняти маніпуляції та фейки в медіа
Одинадцять шкіл Чернігівської області пройшли конкурсний відбір і долучилися до всеукраїнського проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».
Зараз 53 вчителя області з цих шкіл вже почали проходити тренінги з медіаграмотності та викладання інфомедійної грамотності на уроках своїх предметів. А з осені вони навчатимуть школярів критичному споживанню інформації, застосовуючи спеціально розроблені матеріали від Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), яка реалізує проєкт.
Про те, як визначити якісну інформацію, розпізнати маніпуляції та фейки, на що звертати увагу в соціальних мережах учні дізнаються на уроках української мови та літератури (8-9 класи), історії України, всесвітньої історії (8-10 класи) та мистецтва (9 класи).
«Головна ідея проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність” — це інтеграція навичок інфомедійної грамотності у вже наявні навчальні предмети. Ми не створюємо окремих дисциплін, ми не міняємо навчальних програм, ми працюємо із методами та форматами подачі інформації, роблячи уроки більш сучасними та практичними. Учителі застосовують нові підходи і вправи на тих дисциплінах, які вони вже викладають, — зазначає менеджерка проєкту Любов Васильчук. — Це робить уроки цікавішими, а в учнів окрім знань, ще й сформуються такі життєво необхідні навички, як уміння критично мислити та розпізнавати якісний інформаційний контент».
Проєкт “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність” реалізується в Україні з 2018 року, у ньому вже беруть участь 400 шкіл і понад 1100 вчителів з усіх обласних центрів. Навесні 2020 року до проєкту приєдналися ще 256 шкіл та 1311 вчителів з невеликих міст і сіл.
Серед шкіл Чернігівської області перемогли в конкурсі та долучились до проєкту наступні:
Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Ніжинської міської ради Чернігівської області;
Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 Ніжинської міської ради Чернігівської області;
Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№10 Ніжинської міської ради Чернігівської області;
Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.№12 Ніжинської міської ради Чернігівської області;
Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17;
Прилуцька гімназія № 1 ім. Георгія Вороного "Прилуцької міської ради Чернігівської області Прилуцької міської ради Чернігівської області";
Прилуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Прилуцької міської ради Чернігівської області;
Ріпкинська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Ріпкинського району Чернігівської області;
Опорний заклад «Количівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області»;
Сухополов’янська ЗОШ І –ІІІ ступенів Прилуцької районної ради Чернігівської області;
Іржавецький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Ічнянської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression