На Чернігівщині успішно пройшли сертифікацію 17 учителів початкових класів
Сертифікація — користь для професійного росту та власного гаманця. У цьому переконані педагоги Чернігівської області, які минулого року взяли участь у пілотній сертифікації вчителів початкових класів.

Тисяча педагогів з усієї України на добровільних засадах та за власною ініціативою проходили зовнішнє оцінювання професійних компетентностей. Успішно воно закінчилось для 705 фахівців, з яких 17 — з Чернігівської області (Прилуцького, Ічнянського, Борзнянського, Чернігівського, Менського, Бобровицького, Ріпкинського районів, Куликівської, Менської, Деснянської ОТГ, міст Чернігів, Ніжин, Новгород-Сіверський).
Своїми враженнями педагоги ділилися з колегами під час зустрічі в обласному педагогічному ліцеї для обдарованої сільської молоді. Долучилися також експерти, які вивчали практичний досвід учасників сертифікації (учителі початкових класів, методисти районних методкабінетів, працівники обласного інституту педагогічної післядипломної освіти імені К.Д. Ушинського).
Присутніх привітала заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова:
— Я можу лише уявити, які вам знадобились зусилля, аби подолати це випробування. Із власного досвіду знаю, як важко заходити в абсолютно незнайомі класи і не зосереджуватись на тому, що твою роботу оцінюють. Важко виходити за рамки власного комфорту. Втім, тепер ми впевнені, що Нову українську школу будують ініціативні, сміливі, наполегливі та професійні педагоги. Нехай ваш приклад надихає інших не боятися змін, які до того ж ще й фінансово підкріплені.
Так, учителі, які успішно пройшли сертифікацію, впродовж трьох років отримуватимуть 20% надбавки до посадового окладу. Окрім цього, проходження сертифікації зараховується як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної.
Варто зазначити, що сертифікація вчителів початкових класів завершиться у 2021 році. Цьогоріч кількість учасників складатиме дві тисячі осіб. Із Чернігівщини зможуть підтвердити свої професійні знання вже 49 педагогів (у 2019-му — 21). Реєстрація для участі почнеться з 15 січня і триватиме до кінця місяця.
Педагоги, які вже пройшли сертифікацію, побажали своїм наступникам бути оптимістами, вірити у власні сили та мати команду однодумців.
Нагадаємо, сертифікація — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників, що відбувається на добровільних засадах виключно за їх ініціативою. Мета — виявлення та стимулювання учителів з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями.
Сертифікація складалася з декількох етапів:
– експертне оцінювання професійних компетентностей учасників шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи (проводилося Державною службою якості освіти та її територіальними органами);
– самооцінювання власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);
– оцінювання фахових знань та умінь учасників шляхом їх незалежного тестування (проводилося Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами).
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.