Навчання на автомобільних тренажерах з віртуальним сприйняттям
В 169 навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в селищі Десна Чернігівської області механіків-водіїв навчають на сучасних динамічних автомобільних тренажерах.

Серед багатьох тренажерів особливою популярністю серед курсантів користується автомобільний тренажер на базі бойової машини БМ 9А33 «Оса». Такий тренажер складається з кабіни механіка-водія та пульта інструктора. Інструктор, який знаходиться за пультом управління може повністю відслідковувати дії навчаємих та моделювати різні ситуації, такі як водіння вдень та вночі, перегрів двигуна, обстріл машини, вогневий нальот тощо. На виконання кожного нормативу є свої часові показники. Вартість такого тренажеру близько півтора мільйони гривень.
Автомобільний тренажер дозволяє військовим вдосконалювати навички водіння в різних умовах та на будь-який місцевості, зокрема на пересіченій, степовій, горній, пустельній та інших. На ньому встановлені всі прилади як на реальній машині. При цьому дії механіка-водія відпрацьовуються до автоматизму, що в подальшому дає певну перевагу під час керування бойовою технікою. Також великий плюс в такому навчанні - велика економія палива.
Кожен результат відпрацювання нормативу залишається в пам’яті жорсткого диску тренажера, також ці дані можна і роздрукувати.
Водночас військові проходять навчання і на комп’ютерних тренажерах, в комплект яких входять окуляри віртуальної реальності та аудіогарнітура. Під час використання окулярів віртуальної реальності у курсантів відбувається відтворення реальної обстановки керування автомобілем в будь-яких умовах, що додає певного адреналіну. Ці тренажери дозволяють відпрацьовувати первинні навички водіння, подолання умовних перешкод, навички водіння в колоні та дії механіка-водія в будь-якій загрозливій ситуації, зокрема ДТП, аварійна ситуація, обстріл та інші.
Поряд з цим для механіків-водіїв обладнали і спеціальний інтерактивний клас для лекційних та групових занять. Тут створили записи лекцій з правил дорожнього руху, будови і експлуатації автомобіля тощо. Слухачів тут розділяють на три групи, зокрема перша група вирішує білети з правил дорожнього руху, які використовуються під час здачі іспитів на водійські права, друга група вдосконалює навички водіння у складі колони, а третя - індивідуальні навички водіння в складних погодних умовах, таких як дощ, сніг, туман, ожеледиця.
Як вважають спеціалісти, за такими тренажерами майбутнє, в найкоротший термін тут можна проводити підготовку висококваліфікованих механіків-водіїв для українського війська.
Ігор Березинський, спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.