У Носівській ОТГ визначилися із параметрами громадського бюджету
Представники громадськості і влади Носівської об’єднаної територіальної громади зацікавлені у посиленні ефективності громадського бюджетування у своїй ОТГ.

Цього року вперше у громаді запроваджено бюджет участі, допомагають цей процес удосконалити представники проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».
Консультаційна зустріч у рамках проєкту відбулася у Носівській громаді 4 жовтня. Керівництво Носівської ОТГ – міський голова Володимир Ігнатченко, перший заступник міського голови Олександр Яловський, секретар міськради Людмила Недолуга, представники координаційної ради, голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва й експертка громадського бюджету Ірина Синельник обговорили часові терміни втілення бюджету участі в об’єднаній громаді цього року.
Зокрема, схвалено рішення про продовження терміну подання проєктів до 15 жовтня, голосування планується упродовж двох тижнів у листопаді (орієнтовно з 05.11 до 19.11) з подальшим установленням проєктів-переможців та включенням їх на фінансування у міський бюджет 2020 року на сесії міської ради у грудні. Відповідні зміни будуть внесені до Положенні про громадський бюджет у громаді.
Міський голова Володимир Ігнатченко впевнений, що громадський бюджет у Носівській ОТГ матиме позитивні результати. Він переконаний, що це дозволить активізувати місцевих мешканців і втілити низку важливих для людей ініціатив. «Потрібно, щоб громадський бюджет ефективно запрацював», - наголосив він під час зустрічі.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.
Консультаційна зустріч відбулася у рамках проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.