Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 травня, 05:40:16

Громада і громадяни: як подолати "великий поділ"?

02.09.2019   12:34Агенцiя

Про об’єднання зусиль громадян, підвищення активності жителів громад та налагодження комунікацій, мова йшла під час семінару «Громада і громадяни: як подолати «великий поділ». Організатор семінару – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Спікери заходу – польські та українські експерти, які ділилися з представниками громад кращими практиками залучення громадян та налагодження комунікацій в Польщі та Україні.

З вітальним словом до учасників звернулася Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС. Вона зазначила: «Процес активізації та залучення жителів громад до прийняття рішень, участі у заходах громади, внесення ініціатив та пропозицій, реалізація проектів – це наступна сходинка розвитку громади. Коли ініціативи йдуть від громадян, а не нав’язуються владою. А громадяни розділяють відповідальність за прийняті рішення та розуміють наслідки».

Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, ознайомив присутніх з теоретичним аспектом терміну «добра партисипація». Він розповів як налагодити громадський діалог та залучення мешканців громади під час стратегічного планування, розробки та реалізації проектів регіонального й місцевого розвитку. Також експерт навів приклади кращих практик партисипації у польських гмінах.

Про деліберація як засіб гармонізації інтересів в об`єднаних територіальних громадах розповів Ярослав Пилинський, провідний науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАП України. Він зазначив: «У сучасній американській та західноєвропейській політичній культурі словом деліберація позначаються громадські обговорення, які є обов’язковою складовою суспільних процесів у демократичному суспільстві». Науковець розповів про американський досвід становлення традиції громадських нарад, публічних обговорень, дорадчої демократії.

«Для проведення в Україні успішної децентралізації потрібна участь усіх, або принаймні, більшості громадян. Без широкого і всеохопного обговорення проблем громад, коли більшість зрозуміє, що лише їх особиста активна участь є запорукою реформ, а отже, майбутнього добробуту, навряд чи вдасться суттєво змінити десятиліттями виховане переконання громадян «держава повинна» на «якщо ми самі цього не зробимо – нам цього не зробить ніхто», - підкреслив Ярослав Пилинський.

Про комунікацію з аудиторією та засобами масової інформації розповіла Оксана Стельмах, радниця з комунікацій Чернігівського ЦРМС. Вона надала рекомендації щодо підготовки до інтерв’ю та спілкування з представниками мас-медіа та з жителями громади. Багато запитань присутніх стосувалися стрімкого розвитку соціальних мереж та викривлення інформації, формування громадської думки.

Єжи Даровські, представник Асоціації агенцій регіонального розвитку України, запросив учасників до обговорення теми «Європейські цінності в українських реаліях: подальші кроки ОТГ у розбудові демократичного суспільства». В ході дискусії учасники та експерти обмінялися думками та обговорили як створити активну громадянську спільноту в громаді, орієнтовану на конструктив та співпрацю.

Тетяна Бойко, начальниця відділу інформації та зв’язків із громадськістю Славутицької міської ради, розповіла про досвід налагодження комунікацій з громадськістю на прикладі Славутицької міської ради. Вона надала практичні поради у сфері інформаційної діяльності.

"Приємно, що багато чого з почутого, ми вже сьогодні застосовуємо на практиці, та все ж таки з'явилося чимало прогресивних ідей на майбутнє", - прокоментував свою участь у заході Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Рік «єВідновлення» на Чернігівщині: понад 700 млн гривень у вигляді різних компенсацій 16:34

Починати відбудову потрібно, не чекаючи закінчення війни. Такого принципу Україна дотримується від самого початку повномасштабного вторгнення росії. Рік тому Міністерство інфраструктури України запровадило програму "єВідновлення", мета якої допомогти українцям, чиє житло понівечили або зруйнували росіяни.

Горизонтальні контакти та медичне партнерство: Чернігівщина на другому Міжнародному саміті міст і регіонів 16:32

Делегація з Чернігівської області, яку очолив перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем, взяла участь у другому Міжнародному саміті міст і регіонів. Захід відбувся у Києві на базі Конгресу регіональних і місцевих влад при Президентові України 9 травня – у День Європи.

На що скаржаться пацієнти у Чернігівській області. Як подати скаргу до НСЗУ: алгоритм дій 13:44

Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на лікарні Чернігівської області – 20.

 Росіяни вдарили

Росіяни вдарили "Іскандером" по території Прилуцької громади 13:40

Росіяни 9 травня вдарили ракетою "Іскандер-М" по території Прилуцької громади на Чернігівщині.

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів 13:32

По новому рахуватимуть вислугу років особам, звільненим з військової служби, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Кого стосуватимуться зміни — у розʼясненні юристів Українського ветеранського фонду

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини