Поліцейський психолог радить як правильно розпочати навчальний рік
Напередодні Дня знань фахівці закликають батьків приділити увагу деяким психологічним аспектам підготовки дітей до нового навчального року.

Порадами ділиться головний спеціаліст відділу психологічного забезпечення управління кадрового забезпечення Головного управління Нацполіції в Чернігівській області майор поліції Оксана Самойленко.
Не всім батькам, як це не прикро звучить, вистачає часу й сил для боротьби за «високі досягнення» у вихованні дітей. Тому спробуємо в експрес-курсі викласти ряд простих та доступних кожному прийомів психологічного налаштування на черговий бар’єр у дорослішанні вашої дитини.
В сьогоднішньому дописі спробуємо приділити більше уваги першокласникам, бо закладене в початковій школі емоційне ставлення до життя, до людей, до розвитку визначають подальшу поведінку та спосіб мислення вашого чада.
Дитина повинна бути психологічно готовою до школи за наступними критеріями: мотиваційного (бажання або небажання навчатися), інтелектуального (рівень розвитку), емоційного (дитина повинна йти до школи із задоволенням та довірою), вольового (вміння керувати своєю поведінкою) та індивідуального (у дитини має бути сформована адекватна самооцінка та бажання досягти успіхів).
Для першокласників навіть слово «школа» викликає купу не завжди зрозумілих емоцій. Причому там, де батьки вже втрачають самовладання, юні дарування підтримують їх своєю непохитністю та ентузіазмом.
Батькам першокласників та й усіх дітей, які ходять особливо до початкової школи, необхідно частіше у присутності дітей говорити про школу, шкільні правила та вимоги.
Слід сформувати у дитини серйозність у ставленні до навчання, можна провести аналогію між вашою роботою та навчанням. Ні в якому разі не приховуйте від дитини труднощів, які на неї можуть очікувати, але обов’язково формуйте впевненість у їх подоланні.
Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд. Привчіть дитину до режиму сну та відпочинку. Прищепіть дбайливе ставлення до речей (одягу та шкільного приладдя). Не стримуйте та розумно заохочуйте інтерес до навчання.
Обов’язково стимулюйте, щоб дитина ділилася враженнями. В конфліктних ситуаціях не принижуйте дитину, заохочуйте її до нових досягнень. Не критикуйте вчителів у присутності дитини, інформує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.