Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 09:04:21

Городнянська ОТГ: як вдосконалити бюджет участі в громаді

09.08.2019   08:11Агенцiя

Можливі шляхи вдосконалення громадського бюджетування у Городнянській ОТГ обговорили представники громадськості і влади об’єднаної територіальної громади.

Громадський бюджет як механізм співпраці влади і громадськості запроваджено в цій ОТГ на початку року: створено координаційну раду, схвалено необхідні документи. Які можливі варіанти удосконалення Положення про бюджету участі в цілому і процесу громадського бюджету зокрема, думали 7 серпня під час семінару «Громадський бюджет: шлях до взаємодії між владою і громадою».

У заході взяли участь представники місцевої влади й громадські активісти, молодь з Городнянської ОТГ.

Заступник міського голови Віталій Мамедов переконаний, що бюджет участі покращує взаємодію влади і громадськості, створює можливості втілення у життя громадських ініціатив. Цього року в бюджеті Городнянської ОТГ на проекти бюджету участі передбачено 200 тис. грн. Подано чотири проектів, у тому числі із сіл ОТГ. За рішенням координаційної ради, усі проекти наразі перебувають на стадії реалізації.

Під час заходу голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва, експертки громадського бюджету Олена Лисенко, Ірина Стасюк-Бабчук та Ірина Синельник представили учасникам семінару історію запровадження громадського бюджету в Україні та за кордоном, розповіли про особливості бюджету участі у Чернігові й ОТГ Чернігівщини.

Окрему увагу звернули на аспекти удосконалення Положення про громадський бюджет у Городнянській ОТГ, зокрема, чіткого визначення часових проміжків кожного з етапів, поліпшення інформаційної кампанії задля активізації місцевих жителів у цьому процесі, зменшення кількості підписів, необхідних на підтримку проектів (у громаді їх потрібно зібрати 100) тощо.

Уже переважна більшість ОТГ Чернігівщини вже реалізують або мають намір запровадити у себе досвід залучення місцевих жителів до розподілу частини коштів бюджету громади.

Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.

Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ.

Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини