Міжмуніципальне співробітництво громад дає синегретичний ефект
До такого висновку дійшли учасники тренінгу «Розвиток міжмуніципального співробітництва в ОТГ». Організатор навчання - Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, вітаючи учасників, зазначила: «Налагоджуючи співпрацю між собою громади підсилюють одна одну. Поодинці вирішити деякі проблеми складно, а коли разом, то це вже не проблема, а завдання. І можна розробити ефективний план його вирішення».
Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського ЦРМС, розповіла учасникам про основні засади співробітництва громад, його роль та значення для розвитку територій, а також про закони та нормативну базу, що регулюють відносини у сфері співробітництва територіальних громад.
«Співпраця може бути налагоджена у різних галузях: сфері житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і пожежної безпеки. Міжмуніципальне співробітництво дає синергетичний ефект, тим самим підвищує спроможність об’єдних територіальних громад», - зазначила Людмила Чабак.
Позитивного ефекту в напрямку укладання договорів міжмуніципального співробітництва в Україні додають обласні або державні програми підтримки. Тоді територіальні громади стають більш зацікавленими у використанні такого інструменту співпраці.
Юрій Сухомлин, начальник Управління інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, зробив акцент на проектах, що подавалися на конкурс проектів регіонального розвитку (що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку), а також на проекті програми проведення Обласного конкурсу проектів співробітництва територіальних громад Чернігівської області.
Про практичний досвід міжмуніципального співробітництва розповів Андрій Ткач, начальник відділу економіки та інвестицій Сосницької селищної ради. Наприкінці лютого Сосницька ОТГ уклала два договори. Один – про співпрацю з Коропською та Корюківською громадами щодо придбання асфальтового міні-заводу. А друга угода стосується питань благоустрою у сусідніх населених пунктах, які не увійшли до Сосницької ОТГ.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03
В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.
Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35
Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!
В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44
«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.
У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42
У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.
Стартував прийом заявок на участь у програмі житлових ваучерів для внутрішньо переміщених осіб з ТОТ 09:39
Подати заявку за новим компонентом єВідновлення можна відсьогодні, 1 грудня, через мобільний застосунок Дія