Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:58:37

Безробітні жінки власноруч мотали ляльку-мотанку

14.02.2019   13:02

Днями в рамках культурно-просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» для жінок, що перебувають на обліку в Менській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості, відбувся семінар «Жінка на ринку праці».


На ньому йшлося про відродження національного рукоділля та традиційних ремесел, самореалізацію та можливість започаткування власної справи.
   
Власним творчим досвідом та майстерністю з безробітними поділилась Інна Дубницька – майстриня з виготовлення ляльки-мотанки, керівник гуртка «Сувенірний»  Центру дитячої та юнацької творчості Менської міської ради.
   
З історичних джерел відомо, що перші прототипи мотанок на території України з’явилися саме в Чернігівській області. Ляльку-мотанку вважають надійним оберегом, адже здавна «Берегиня», зроблена власними руками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини.   
   
На майстер-класі жінки дізнались, що справжня мотанка виготовляється без використання швів. Кожен елемент одягу ляльки-мотанки має символічне значення: спідниця символізує землю, сорочка — три часи: минулий, нинішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом. А ще - учасниці заходу власноруч створили свою ляльку-мотанку із запашними лікарськими травами.
   
У службі зайнятості кажуть, що створення такого унікального сувеніру-оберегу з часом може перетворитися на захопливе та прибуткове заняття для дорослих та дітей.
                                                                                             

Cвітлана Шеремет

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.