Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 20:24:44

Двадцять чотири педагоги з Чернігівщини змагалися за звання "Вчитель року-2019". ВІДЕО

07.02.2019   10:36Агенцiя

Двадцять чотири педагоги з Чернігівщини змагалися за звання «Вчитель року-2019» на обласному етапі конкурсу. Стільки дійшло до фіналу обласних змагань із майже 200 вчителів, які взяли участь у районних етапах конкурсу.

Кращих цьогоріч визначають у п’яти номінаціях: «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Географія», «Вчитель інклюзивного класу».
Про те, у якій школі, якому класі, та на яку тему проводитимуть уроки, вчителі дізналися вчора під час жеребкування.

Ірина Захарченко проводить урок математики в 3-му, інклюзивному, класі школи №30. Номінацію «Вчитель інклюзивного класу» на конкурсі цьогоріч оцінюють вперше. «Поки що, після уроку одразу не можу сказати, які враження. Це моя робота, я дуже багато років працюю, тому як такого страху не було, а хвилювання, звичайно, дуже велике було». Учениця 3-В чернігівської школи №30 Марія Купчук розповідає, що урок був цікавий і корисний. «Були різні подорожі і різні цікаві завдання. Це було і цікаво, і корисно. Цікаві методи, як розв’язувати приклади. Але наша вчителька показувала більш звичні для мене методи розв’язування прикладів». Антоніна Зажитько - асистентка учителя 3-В чернігівської школи №30: «Це були не тільки математичні розрахунки, а й цікаві історичні відомості про міста України. Ну і, звичайно, була дуже цікава фізкультхвилинка, яка була розроблена саме з урахуванням потреб Марійки». Людмила Зленко - член журі в номінації «Учитель інклюзивного класу»: «Особливу увагу ми звертаємо, тому що у нас клас із інклюзивним навчанням, на те, як диференціюють завдання для діток з особливими освітніми потребами в класі. Вчитель впоралась, допомагала асистент. Вона стимулювала асистента вчителя, щоб та допомагала цій дитині. Цей урок нам сподобався».

У школі №1 проводить свій конкурсний урок французької мови Вікторія Івченко-Жабинська. Вікторія Івченко-Жабинська каже, що до уроку готувалася близько дев’яти годин. «Буквально вчора було жеребкування, ми витягнули тему і з шостої і до ночі готувала. Ось такі стресові ситуації, все швидко, максимально творчо, хочеш щось цікаве дітям підібрати. Але часу дуже мало. Все вдалося, я дуже рада, дітки дуже приємні, дуже гарні, йшли на контакт дуже добре». Софія Козаченко - учениця 10-В чернігівської школи №1: «Спочатку було тяжко, тому що я не розуміла, що хоче саме ця вчителька від мене. Але згодом ми порозумілись якось. Цей урок мені дуже сильно сподобався, тому що він був легкий у розумінні та дуже продуктивний». Валерія Сущева каже, що їй сподобався інтерактивний формат уроку. «Мені дуже сподобався цей урок, тому що я обожнюю такі інтерактивні формати, коли вчителі заохочують учнів, студентів говорити, висловлювати свої думки». Журі оцінює урок за такими критеріями. Олена Лось - голова журі в номінації «Учитель французької мови»: «Перш за все, це знання предмету, фахові знання, знання методики, урахування потреб самих дітей, це можливості їх, спрямованість на формування цілісних знань предмету і міжпредметні зв’язки, які також сьогодні залучалися на занятті, психологічні моменти, творчий підхід і таке інше». У номінації «Вчитель французької мови» цьогоріч 4 конкурсанти. В інших номінаціях – по 5. «Така ситуація з мовою не тільки в Чернігові, а в Україні в цілому. На жаль, трошки в занепаді французька мова. Тому за браком просто вчителів дуже мало шкіл Чернігова і шкіл в області, які ще вивчають французьку». За результатами сьогоднішніх уроків визначать переможців у кожній номінації.

Кращі вчителі отримають грошові премії та представлятимуть область на фінальному, всеукраїнському етапі конкурсу «Вчитель року 2019».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.