Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 лютого, 15:48:24

Представники громад Чернігівщини вчилися управляти земельними ресурсами

17.01.2019   10:39Агенцiя

16 січня Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", провів тренінг з просторового планування "Управління земельними ресурсами".

Вітаючи учасників, Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, зазначила: "Кожен з вас працюючи в органах місцевого самоврядування, щодня змінює життя людей в громадах. І те, що Чернігівщина продовжує тримати лідерські позиції, це спільна робота і громад, і представників експертного середовища, і владних структур. Це лідерство важливе: воно свідчить про те, що наші люди готові до змін та готові працювати заради кращого результату".

Тренінг проводили Олександр Гнітецький, експерт з просторового планування та управління ресурсами Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, Леонід Корейба, голова спілки «Центр розвитку земельних правовідносин в Україні», та Богдан Логвінчук, інженер-землевпорядник ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»

В ході навчання мова йшла про земельну децентралізацію, програми для обліку та інвентаризації земель громад, про необхідність просторового планування тощо. Також учасники ознайомилися з успішними практиками самостійної інвентаризації у громадах, отримали корисні поради з організації документообігу та обліку.

Олександр Гнітецький охарактеризував ситуацію у сфері просторового планування в Україні. Він зазначив, що проблеми з якими стикаються землевпорядники різних громад дуже схожі. Серед найбільш поширених – проблематика визначення межі населених пунктів громади. «На жаль, часто ніхто не знає, де ваша земля починається, а де вона закінчується», - зазначив експерт.

Леонід Корейба розповів як провести безкоштовну інвентаризацію «аудит» сільськогосподарських земель. Експерт ознайомив учасників семінару з досвідом Чоповицької та Потіївської ОТГ Житомирської області, які провели земельний аудит власними силами.

Як користуватися програмним забезпеченням Digitals* розповів  Богдан Логвінчук. Він запропонував учасникам практичні кейси використання Digitals та розповів як аналізувати та узагальнювати наявну інформацію про межі населених пунктів.


Довідка. Digitals - це програмне забезпечення від українського виробника - компанії "Геосистема", призначене для вирішення завдань цифрової картографії й землевпорядкування.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 10:00

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

26 лютого: цей день в Україні і світі

26 лютого: цей день в Україні і світі 08:59

День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression

Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44

Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.

П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13

Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.

На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22

Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини