Звіти шкіл Чернігова за отримані кошти можуть бути кращими
Засновники системи openschool.in.ua разом з представниками ГО “Агенція міських ініціатив” проаналізували відкритість та прозорість шкіл Чернігова. Для аналізу використовували сайти навчальних закладів та присутню інформацію на сторінках веб-ресурсів.

Зі 34 шкіл міста у 8 школах немає власних сайтів (№4, №6, №14, №23, №24, №30, №34 та №35).
На сайтах 21 школи звітів не було знайдено, через недосконало налагоджену систему навігації сайтів або їх відсутність. Натомість 17 шкіл на своїх сайтах розмістили кошториси. І тільки 13 шкіл звітують на своїх сайтах. Коли аналіз минулого року показував менш втішний результат — 4 школи звітують на своїх сайтах, то в 2018 році кількість таких шкіл зросла. Отже, в цьому напрямі ми бачимо, що навчальні заклади прагнуть до прозорості.
Періоди звітів дуже відрізняються. 3 школи звітують за період від 7 до 12 місяців. 2 школи — за період більше двох років. 4 школи — за період понад 1 рік. Період звіту у 4 школах з’ясувати не було можливо. Інші не мають сайтів та відповідно звітів.
Навчальні заклади, які все ж таки звітують на своїх сайтах, використовують формати pdf, jpeg. 1 школа використовує хмари. Але ніхто не публікує дані у формі відкритих даних, як того вимагає ЗУ "Про доступ до публічної інформації".
2 школи звітують за спонсорські та бюджетні кошти, інші лише за бюджетні. Благодійних коштів в школах не буває. З січня 2017-го діє заборона щодо збору коштів з батьків на проведення капітальних і поточних ремонтів у школах та дошкільних закладах. Однак, всі звіти оприлюднені без дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
З 34 шкіл 6 вже приєдналися до Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл (№3, №6, №10, №16, №24 та №36) та стали ще більш відкритими і прозорими. Тож, їх фінансову звітність та діяльність можна знайти на сайті https://openschool.in.ua/
Згідно частини 3 статті 30 Закону України “Про освіту” заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.
Тому ми перевірили наявність на сайтах шкіл й вищевказаної інформації.
Кошторис опублікували на своїх веб-ресурсах 17 шкіл, статут закладу освіти — 14, ліцензії — 15, сертифікати на акредитацію освітніх програм —12, річний звіт про діяльність закладу — 11, правила прийому в освітній заклад — 18, структури таа органи управлінн закладу освіти — 22, наявність вакантних посад — 6, освітні програми, що реалізуються в закладі освіти —-11, територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником — 12, ліцензований обсяг осіб, які можуть навчатися у закладі — 10, фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти — 11, мова (мови) освітнього процесу — 7. Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти — 13, результати моніторингу якості освіти — 7, умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами — 7, перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість — 5.
Моніторинг по місту Чернігову проводився ГО “Агенція міських ініціатив” у співпраці з благодійним фондом “Об’єднання”.
Прес-служба ГО “Агенція міських ініціатив”
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.