Сновська ОТГ працює над підвищенням якості освіти в громаді
По яким критеріям реформувати освітню мережу громади? - відповідь на це актуальне питання спільно шукали представники влади Сновської громади та експерти громадської організації «Центр Доброчин» під час зустрічі 3 грудня.

На початку зустрічі учасники розглянули поточний стан освітньої мережі і склали чесну картину для самих себе. Експертами було проаналізовано масив даних стосовно демографічної ситуації, кількості учнів, результати ДПА, кадрове забезпечення, забезпечення шкільними автобусами та фінансування галузі.
Під час обговорення серед ключових критеріїв якості надання освітніх послуг опинились наступні:
• принцип дитино центризму
• вартість навчання 1 учня
• ЗНО, кількість вступників
• соціалізація учнів
• відсутність класу – комплекту
• кількість вчителів пенсіонерів
• середній вік педагогічного складу в громаді
Розглянули також які критерії важливі для інфраструктури, менеджерського вміння керівництва школи та галузеві для вчителів.
До процесу реформування освіти в громаді експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії (РЦ), який діє на базі ГО «Центр Доброчин», планують залучити всі зацікавлені сторони (мешканців громади, місцеву владу та вчителів) та враховувати регіональні особливості Сновської ОТГ. Адже головна мета реформування освітньої мережі - рівний доступ до якісної освіти.
За результатами спільної діяльності планується підготувати сценарій оптимізації освітньої мережі на основі аналізу даних. Для збору та аналізу даних використовувалась методологія, розроблена в рамках шведсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні”.
Метою проекту «Управління конфліктом в громадах для якісних змін», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є діалог і залучення громадян до участі в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).