Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 07:22:27

І Всеукраїнський археологічний

24.11.2018   12:33

23 листопада на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за підтримки Ніжинської міської ради відкрився І Всеукраїнський археологічний з’їзд.

Він триватиме з 23 по 25 листопада.

Востаннє археологічний з’їзд відбувся в 1908 році в Чернігові.

У заході взяли участь секретар міської ради Валерій Салогуб, перший заступник міського голови Григорій Олійник, заступники міського голови Ігор Алєксєєнко та Сергій Дзюба, депутати міської ради Наталя Радченко та Геннадій Дудченко, голова Ніжинського відділення ГО «Чернігівське земляцтво» Олександр Харченко, директор Інституту археології НАН України, член-кореспондент НАН України, археологи, кандидати історичних наук, професори, викладачі, наукові співробітники.

Основною метою з’їзду є підсумок результатів польових робіт та аналітичних розробок в Україні впродовж останніх 5 років та визначення напрямів подальших досліджень на учасників з’їзду чекає серія екскурсій Ніжином та подорож крізь товщу місцевих підземель. Ряд вчених, які працювали в Гімназії вищих наук Безбородька (зараз – Гоголівський виш), брали участь в організації археологічних з’їздів у Києві, Харкові й Чернігові. Вони входили в підготовчий комітет та виступали на цих з’їздах. Тому обране місце проведення фактично є продовженням археологічної традиції Ніжинської вищої школи.

І Всеукраїнський археологічний з’їзд відкрив Валерій Салогуб та зазначив, що це знакова подія для Ніжина та для всієї України. Також зауважив, що ще у 2016 році було міською радою прийнято міську цільову програму підтримки археології. Подякував за розвиток української науки та побажав нових здобутків.

Робота з’їзду проходить у форматі тематичних секцій та круглих столів.
 
Формування тематичних секцій відбудеться на підставі аналізу отриманих тез доповідей. Круглі столи будуть присвячені питанням охорони археологічних пам’яток та проблемам популяризації археологічної науки.Планується проведення 9 тематичних секцій, які будуть розподілені за періодами археологічних досліджень та методами вивчення. Свої напрацювання представлять як досвідчені, відомі в Україні археологи, так і молоде покоління.

Темою першого «круглого столу» є «Археологія інформаційної доби», в якому взяв участь Ігор Алєксєєнко. Ігор Володимирович у своїй промові наголосив про необхідність створення в Ніжині історико-культурного заповідника  та поділився напрацюваннями міської влади на шляху його створення. Запропонував археологічній спільноті підтримати проект по створенню заповідника.


Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.