Плисківська громада вже має позитивний досвід партисипації, тож сама може бути прикладом для інших українських територіальних громад
6 листопада робоча група Плисківської громади зібралася на тренінг із партисипації.

Проводили його Томаш Чубара та Микола Силенко – експерти проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування – впровадження партисипативної моделі стратегічного планування в громадах Північної, Центральної і Західної України», що реалізується на Чернігівщині Фундацією розвитку місцевої демократії (FRDL) разом із регіональним партнером – Сіверським інститутом регіональних досліджень.
Відкрила засідання та взяла участь у його роботі селищний голова Маріна Вірко. Як з`ясувалося під час спілкування Плисківська громада вже має позитивний досвід партисипації, тож сама може бути прикладом для інших українських територіальних громад.
Зокрема, згадувався щомісячний бюлетень, де висвітлюються головні події громади. Видання поширюється безкоштовно серед її мешканців. Інша важлива складова участі пов`язана з розвитком масового спорту. В Плисках це, насамперед, футбол – у громаді створилися неформальні спільноти та визначилися лідери, які суттєво впливають на рівень її активності та згуртованість. Нещодавні події на військових складах Ічні це добре засвідчили – Плисківська громада швидко та дуже організовано зуміла надати допомогу сусідам.
Експерти наголошували на важливості спільного визначення цілей розвитку громади та її завдань – у будь-який зручний спосіб. Наводилися приклади таких консультацій у Польщі – коли мешканці гмін масово приходили на неформальні зустрічі й це сприяло ширшому їх залучанню та якості рішень, що приймаються. Тим більше в тих випадках, коли йшлося про безпосередню участь громадян у реалізації запропонованих ними ж ідей. Наголошувалося – такий взаємозв`язок важливий як для виборців, так і обраної ними влади. Наступна зустріч робочої групи присвячуватиметься формулюванню завдань майбутньої стратегії.
НГО Сіверський Інститут Регіональних Досліджень
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.