В Чернігові з’явилися перші шкільні медіатори
Під час осінніх канікул старшокласники 3-х пілотних чернігівських шкіл взяли участь у 4-денному тренінговому курсі «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння».

Ініціатором запровадження Шкільних служб порозуміння в місті Чернігові виступив Чернігівський громадський комітет захист управ людини у співпраці з Управлінням освіти Чернігівської міської ради.
Мета даного тренінгового курсу - підготовка добровольців-школярів, залучених до створення пілотних моделей шкільних служб порозуміння задля допомоги учням ефективно вирішувати конфліктні ситуації.
Учасниками даного навчання стали 23 учні 9-10 класів ліцею № 22, ЗОСШ № 29 та гімназії № 31 та 3 соціальні педагоги з цих навчальних закладів м.Чернігова.
Під час тренінгу учасники мали можливість оволодіти новими знаннями та методиками з медіації. За допомогою фахового тренера учасники також розвивали власні комунікативні навички, які необхідні медіаторам, формували новий підхід до розв’язання конфліктів, зокрема через врахування інтересів усіх учасників конфліктної ситуації.
Крім того, протягом тренінгу учні та соціальні педагоги мали можливість ділилися один з одним досвідом розв’язання різних конфліктних ситуацій, які виникають у школі та за її межами, спільно обговорювали ці ситуації, напрацьовували рекомендації щодо поведінки та реагування під час конфлікту.
Як зазначила тренерка ГО «Інститут Миру та Порозуміння» Єлізавета Коваль: «Медіація – це спосіб вирішення конфлікту, який є конфіденційним, добровільним і відбувається за участі третьої нейтральної сторони – медіатора. Під час 4-денного тренінгу вдалося сформувати справжню команду школярів і соціальних педагогів, які зможуть на практиці застосовувати навички медіатора, які допоможуть вирішувати конфлікти, суперечки, непорозуміння на базі створених Шкільних служб порозуміння».
По завершенні навчання всі учасники тренінгу «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння» отримали сертифікати.
За словами представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Катерини Данькової, проведення подібних навчань для навчальних закладів міста Чернігова є доволі актуальним на сьогодні.
«Даною ініціативою та запровадженням Шкільних служб порозуміння в місті, ми зможемо мінімізувати прояви насильства та буллінгу в учнівському та молодіжному середовищах», - переконана Катерина Данькова.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.