Про нову українську школу та новий освітній простір говорили представники громад Чернігівщини
16 жовтня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, пройшов тренінг на тему "Шляхи удосконалення надання освітніх послуг в ОТГ".

Учасники навчання – керівники освітніх відділів об'єднаних територіальних громад. Проводила тренінг Ніна Подколзіна, радник з муніципальних послуг Чернігівського ЦРМС.
Під час навчання мова йшла про актуальні питання впровадження концепції «Нова українська школа», також буде проведено практичне заняття «Школа майбутнього». Учасники семінару дізналися про організацію освітнього простору у громаді та поділилися власним досвідом реалізації реформи.
Олена Кресс, начальник відділу освіти, молоді та спорту Семенівської міської ради, поділилася досвідом організації освіти у Семенівській громаді.
Про новий освітній простір у громадах розповіла учасникам Алефтина Седоченко, координатор напрямку освіти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні. За її словами Мінрегіон створює умови, щоб у освіті відбулися якісні зміни, щоб навчання було більш якісним, щоб новим і зміст навчання.
«Школа – це не просто парти, зошити та підручники. Школа сьогодні – це набагато більше. Школа – це нові форми навчання, це нова якість спілкування. І, на жаль, у маленькій старій школі ми не можемо цього зробити без модернізації, без формування спроможної освітньої мережі, яка дасть дітям не просто надію, а впевненість, що у них буде гідне життя», - підкреслила вона.
У своїй презентації експерт продемонструвала приклади змін, які зроблені в українських селах та невеличких містечках. «Це можна зробити не маючи великих коштів, а розуміючи як і задля чого це зробити. Наприклад, ви можете купити обладнання для лінгафонного кабінету за 200 тисяч гривень, а можете, використовуючи наявне обладнання та інтернет, зекономити ці гроші», - пояснила Алефтина Седоченко.
«Батьки із розумінням ставляться до нової української школи. Вони розуміють, що нова концепція – дитина в класі і навколо дитини всі, а не вчитель в класі і навколо вчителя всі. Принцип дитиноцентризму спрацював. Не тільки серед освітян, але і серед батьків. Вони побачили, що діти із зацікавленням ідуть у школу, бо кожного дня мають нові враження та емоції», - розповіла Людмила Панасюк, начальник відділу освіти Бобровицької міської ради.
Тренінг для освітян став не тільки навчальним, він дав можливість обговорити спільні проблеми, поділитися досвідом вирішення складних завдань, які сьогодні постають перед керівниками відділів освіти у громадах, а також переконатися, що новий освітній простір – це інвестиції у майбутнє та розвиток територій громад.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.