Регіональна політика як складова економічного розвитку області
Реалізація в області державної регіональної політики перебувала в центрі уваги семінару, який 9 жовтня проводився Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кадрів спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації.

Особливістю цьогорічного навчання стало те, що в ньому, крім керівників та спеціалістів управлінь із фінансово-економічних питань райдержадміністрацій, взяли участь заступники голів та керівники управлінь (відділів) економіки виконкомів рад об’єднаних територіальних громад. Всього – понад 50 фахівців. Надзвичайна подія, вибухи військових складів під Ічнею, вплинула навіть на навчання – частина потенційних учасників опинилася у вирі подій.
Представники Департаменту економічного розвитку ознайомили присутніх із новаціями законодавства щодо розробки регіональних та місцевих стратегічних і програмних документів. Особлива увага зверталася на запровадження стратегічної екологічної оцінки – зокрема, вона стосуватиметься всіх проектів, де є будівництво та реконструкція; йшлося про основні вимоги з підготовки проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та коштів державного бюджету, отриманих від ЄC в рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики; умови надання та використання субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад, звітності за бюджетні кошти.
Далі учасники навчання звернулися до запровадження єдиних гармонізованих стандартів залучення та супроводу інвесторів на місцевому і регіональному рівні; розглянули покроковий план дій (дорожня карта) застосування механізму державно-приватного партнерства; обговорили нові підходи щодо реалізації державної політики з питань розвитку підприємництва та у сфері захисту прав споживачів.
Зрештою, розглянули регуляторну діяльність місцевих органів виконавчої влади та самоврядування; надання адміністративних послуг та реалізацію повноважень щодо організації пасажирських перевезень на місцях.
Останні новини Чернігівщини
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Ринок праці мовою цифр 11:57
Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53
Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)

Вирубка дерев через службову недбалість – засуджено майстра лісу 11:50
За публічного обвинувачення прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Чернігівської обласної прокуратури визнано винним майстра лісу підприємства лісокористувача, що входить до сфери управління ДП «Ліси України» у службовій недбалості, яка завдала істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам (ч. 1 ст. 367 КК України).

Підтримуємо український бізнес разом з Червоним Хрестом 11:37
Кожен підприємець на старті потребує підтримки та порад від досвідчених фахівців. Вчора під час онлайн-заходу для учасників програми REDpreneurUA консультації надавала фахівець Чернігівського регіонального офісу підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні».