Триває розробка сценаріїв оптимізації закладів освіти та впровадження Статутів Сновської та Менської ОТГ
Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр "Доброчин", продовжує роботу по залученню громадян до участі в проведенні реформ освіти й місцевого самоврядування задля зміцнення потенціалу місцевих громад.

руки
Як показав досвід громад «першої хвилі», вони стикнулись з багатьма викликами саме в питаннях управління освітою. Зокрема, великі відстані між селами і низька якість доріг, чимала кількість малокомплектних шкіл, застаріла і неекономна архітектура шкільних будівель, потенційне соціальне напруження серед вчителів через майбутнє закриття шкіл, стереотип – закриють школу – зникне село та викладання багатьох предметів одним вчителем. Сьогоднішня практика роботи об’єднаних громад демонструє, що питання якості освіти наразі є в центрі серйозних дискусій з вчителями, батьками, місцевими депутатами та іншими зацікавленими сторонами.
Протягом червня - вересня 2018 року в Сновській та Менській об'єднаних територіальних громад Чернігівської області було зібрано дані для розробки сценаріїв оптимізації закладів освіти: статистичну інформацію про кількість класів та учнів, демографічну ситуацію, якість надання освітніх послуг, кадрове забезпечення, фінансування галузі, матеріально-технічну базу, приміщення закладів загальної середньої освіти та іншу інформацію, яка має важливе значення для функціонування освітньої галузі в ОТГ.
Відбулися інформаційні зустрічі з питань розвитку шкільної мережі та участі активних громадян Сновської та Менської ОТГ у вирішенні проблем місцевих громад.
Також за цей період були розроблені Статути Сновської та Менської об'єднаних територіальних громад.
Статут Сновської ОТГ вже затверджений на сесії міськради. Статут Менської ОТГ знаходиться на стадії обговорення, після завершення якої буде винесений на затвердження сесії.
Метою проекту «Управління конфліктом в громадах для якісних змін», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є діалог і залучення громадян до участі в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відзначили Українських добровольців всіх часів 16:13
14 березня на честь Захисників України визвольних змагань минулого вшанував пам’ять і поклав квіти від імені Українського інституту національної пам’яті та рухівців – борців за незалежність України в XX столітті до пам'ятного каменя «Борцям за волю України. Жовтень 1992 р.» у Чернігові регіональний представник Інституту.

Скільки переселенців отримали нове житло в 2025 році 16:09
Цього року вже понад 5 тис. сімей переселенців отримали компенсації у вигляді житлових сертифікатів на купівлю нового помешкання за державною програмою "єВідновлення".
Чернігівський автозавод запрошує на роботу 14:31
ТОВ «Чернігівський автозавод», що входить до складу корпорації «Еталон» і славиться виробництвом автобусів та тролейбусів, нагально потребує працівників.
Кібербулінг: що робити, коли вас або вашу дитину цькують в інтернеті 14:28
«Це просто жарт», «Не сприймай це так серйозно», «Та чого ти ображаєшся?» — чи доводилось вам чути ці слова після того, як вам сказали щось образливе?

Підпалювали залізничні об’єкти – за вчинення диверсій неповнолітні постануть перед судом 14:25
Ювенальними прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно п’ятьох неповнолітніх мешканців Ніжинського району за фактами вчинення диверсії, а також незакінченого замаху на диверсію в умовах воєнного стану, в період збройного конфлікту – вчинення підпалів і пошкодження об’єктів, що мають важливе народногосподарське та оборонне значення.