Навчальні заклади Чернігова готуються зустріти учнів 1 класу у рамках Нової української школи
Нова українська школа – ключова освітня реформа, мета якої - створити школу, у якій буде приємно навчатись, і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Тут обіцяють прислухатися до думки дитини, вчити критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.
Як відомо, минулого навчального року Чернігівська загальноосвітня школа І ступеня № 25 вже була учасником всеукраїнського пілотного проекту Нової української школи. Таким чином 2 зі 100-а пілотних класів по всій Україні навчалися саме в Чернігові. Цього ж року у такий спосіб вчитимуться всі 3200 чернігівських першокласники. Нова українська школа передбачає оновлення матеріальної бази: нові меблі сучасного зразка, дидактичний матеріал та комп’ютерна техніка.
Для цього передбачене фінансування із державного та місцевого бюджетів. Для Чернігова сукупно ця сума складає 12,034 млн грн. Із них, 40% коштів витрачаються на закупівлю дидактичних матеріалів для 1 класу (пропорційно до кількості класів), інші 40% - на закупівлю сучасних меблів (пропорційно до кількості учнів), ще 20% - на закупівлю комп’ютерного обладнання (пропорційно до кількості закладів освіти з 1-ми класами).
Станом на сьогодні, 27 серпня, у більшості шкіл навчальні кабінети, де розпочнуть навчання першокласники, вже повністю готові. У всі інші, за словами начальника управління освіти міської ради Василя Білогури, нові парти для 1-класу будуть завезені та зібрані до 1 вересня. Частина з них двомісні, частина – одномісні. Вибір типу меблів зумовлений санітарними вимогами до кожного конкретного навчального приміщення. Готуються зустріти дітей 1-го класу й вчителі – вони пройшли спеціальні тренінги, опанувавши додаткові педагогічні навички та вміння. На фото: навчальні класи для першокласників, які почнуть навчатись у рамках Нової української школи. У школах №2 та №20.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13
У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.
Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11
Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.
Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07
13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.
Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04
Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».
На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49
Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.