Чернігівський ЦРМС продовжує вчити громади стратегічному розвитку та планування
Линовицька об'єднана територіальна громада – наступна громада, у якій Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", у п'ятницю, 3 серпня, організував семінар "Основи стратегічного планування".
Участь в ньому взяли двадцять працівників виконкому селищної ради, бюджетних установ, депутатів, селищний голова Віталій Нестерко.
Семінар проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС.
Слухачі ознайомилися з особливостями стратегічного планування, його мотиваційними чинниками, розглянули нормативно-правову базу, а також методологію розробки.
Поруч із обговоренням стратегування, як такого, слухачів цікавили питання, пов`язані з можливістю та доцільності реалізації низки проектів та наповнення бюджету, а саме: чи правильно підвищувати плату за землю; який існує в ЄС досвід утилізації твердих побутових відходів, зокрема, роботи сміттєспалювальних заводів, чи існують донори, які потенційно можуть зацікавитися реставрацією оглядової вежі де Бальменів в Линовиці та впорядкуванні шведських могли у селі Даньківка громади; чи розглядатимуть міжнародні донори проекти без наявності у громади стратегії.
"Линовицька об`єднана територіальна громада, розташована недалеко від Прилук. Після років байдужості з`явився господар, який, втім, лише опановує цю роль, шукаючи важелі для росту. Один із найбільш ймовірних – рештки спадщини Бальменів, безпосередній зв`язок з Тарасом Шевченком та його знаковою поемою «Кавказ». Можливо, таким чином вдасться поєднати українську спадщину та сучасну економіку у сполученні, де вже нікому не треба буде доводити чому там важливо дбати про власну історико-культурну спадщину", - прокоментував можливості громади Володимир Бойко.
Наприкінці семінару фахівці з питань економічного розвитку отримали матеріали, необхідні для початку збору інформації для соціально-економічного аналізу. В підсумку представники громади прийшли до висновку: бажано, аби до серпня наступного року Линовиця мала власну стратегію розвитку.
Чернігівський ЦРМС
Останні новини Чернігівщини
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини катував місцевих мешканців 17:20
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 12 років позбавлення волі отримав ще один російський військовий, який причетний до воєнних злочинів під час тимчасової окупації частини Чернігівської області.
У Прилуках та на Ніжинщині поліцейські викрили місцевих мешканців у незаконному зберіганні боєприпасів 16:24
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 53-річного прилучанина виявили та вилучили гранату із запалом.
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 16-річну дівчину 16:22
Чернігівським районним управлінням поліції розшукується безвісти зникла Маценко Софія Василівна, 2009 року народження, мешканка Чернігова.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 3 особи.
Делегація з Великої Британії оглянула наслідки російської агресії на Чернігівщині 11:03
Підвал у Ягідному, зруйноване приміщення Обласного молодіжного центру, пошкоджена минулого місяця п’ятиповерхівка у Чернігові – це місця, які є віддзеркаленням війни на території нашої області.