Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 квітня, 19:10:13

Сосницька громада розпочала роботу над стратегічним планом розвитку

25.07.2018   15:06

24 липня у Сосницькій селищній раді відбувся семінар на тему «Основи стратегічного планування». Навчання було організоване спільно із селищною радою Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. В ньому взяли участь депутати, працівники виконкому, громадські активісти, освітяни, представники комунальних установ та підприємств.

Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, розповів про поняття «стратегічне планування», ознайомив із нормативно-правовою базою та методикою розробки стратегій територіальних громад. За його словами, слухачів цікавили такі питання: яка оптимальна чисельність робочої групи з розробки стратегії? наскільки треба бути точними під час збору даних для соціально-економічного аналізу? чому міжнародні фонди витрачають на нас гроші, чого вони прагнуть? що треба зробити, аби покращити розвиток підприємництва в громаді? чи можна отримати зовнішнє фінансування без написання проектів?

«Сосницька об`єднана територіальна громада розпочинає розробку власної стратегії розвитку – такий головний підсумок семінару», - прокоментував Володимир Бойко.

Учасники семінару зазначили, що не пам’ятають, коли стратегії розвитку коли-небудь хто-небудь розробляв– окрім програм соціально-економічного розвитку регіону рівня району і нижче. Та й в основномупланування зводилося до перспективного.

«Дякуючи Володимиру Бойку ми зрозуміли, що стратегічне планування - це розгляд багатьох факторів, через які, наприклад, тієї врожайності картоплі можна і не досягти (погода, люди, техніка, паливо, курс валют, політика). Аналіз факторів, визначення пріоритетів, слабких сторін, тобто повноцінний аналіз, а не ефемерний, - ось шлях до повноцінного поступу вперед і розвитку, а не імітація. Цим мало хто хоче займатися, але чомусь часто говорять сосниччани - де гранти, де залучення коштів з різних джерел? А ось тут без стратегії розвитку ОТГ не обійтись, бо без неї ніхто з нами і говорити не стане», - зазначив Андрій Ткач, начальник відділу Сосницької селищної ради.

За словами Володимира Бойка, наступна зустріч із представниками Сосницької громади відбудеться вже у форматі першого засідання робочої групи із стратегічного планування.

Андрій Портний, Сосницький селищний голова, закликав жителів громади брати участь у стратегічному плануванні. «Сьогодні ми зробили перший крок до усвідомлення слабких та сильних сторін громади. Попереду складна робота зі збору вихідних даних, їх аналізу та визначення шляху. Запрошую всіх: креативно мислячих, професійних, критичних, прогресивних долучитись до роботи! Крім НАС нашу ГРОМАДУ ніхто не збудує», - написав Андрій Портний, Сосницький селищний голова, на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Сосницька селищна рада найближчим часом розпочне збір даних, необхідних для написання профілю громади, а також починає підготовку до проведення соціологічного опитування щодо якості життя та послуг, які надаються на теренах громади.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування










Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24

У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.

Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26

Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.

Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44

Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.

Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22

З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.

Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47

У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини