Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 06:57:43

Як проводити адвокаційні кампанії дізналися учасники освітнього проекту "Академія громадського активіста"

01.06.2018   08:03

Атакувати органи місцевого самоврядування запитами? Організувати кампанію лобіювання інтересів певної групи населення? Написати проект з реалізації крутої ініціативи, яка змінить життя громади на краще? З цими завданнями легко можуть впоратися учасники освітнього проекту «Академія громадського активіста», який реалізовується на території Корюківської громади.

30 травня відбувся третій модуль проекту, присвячений темі «Адвокаційні кампанії на місцевому рівні». Як зазначив тренер Павло Пущенко, керівник ГО "Освітній Центр "Ініціатива", адвокаційні кампанії є важливим інструментом демократичних перетворень. Ним найчастіше користуються громадські організації, журналісти, місцеві активісти, ініціативні групи.

Під час тренінгу учасники дізналися про етапи адвокаційної кампанії, як визначити мету та завдання кампанії, як побудувати "дерево проблем", які потрібні ресурси для адвокаційної кампанії. Павло Пущенко поділився секретами місцевої адвокації та навів приклади успішних кампаній на місцевому рівні.

Тема викликала жвавий інтерес учасників тренінгу. Хоча дехто зазначав, що Корюківський міський голова Ратан Ахмедов і без адвокаційних кампаній рахується з думкою громади та відкритий до обговорення ідей задля покращення життя у громаді. Але, як зауважив Павло Пущенко, адвокасі – це процес впливу на людей, які приймають рішення, та на громадську думку стосовно проблемних питань. Головна мета таких кампаній – це мобілізація зусиль активістів на досягнення змін у суспільстві. Вивчення проблем цільових груп, які потребують підтримки, лобіювання інтересів або прав, роз’яснювальна робота та грамотно сформульовані пропозиції – ці навички стануть корисними у будь-якій сфері діяльності.

Оксана Марухно, яка працює вчителькою, зазначила: «Під час тренінгу я зрозуміла, що адвокаційні кампанії корисні не лише у боротьбі з владою. Як педагогу, мені часто доводиться представляти інтереси школярів, і думаю, що не завжди правильно розставляла акценти та запити. Тепер я зможу краще налагодити комунікації з адміністрацією».

Дехто з учасників освітнього проекту розповів, що їм у роботі постійно доводиться проводити кампанії адвокасі. Просто вони не знали, що це так називається.

Вивчення проблеми за допомогою методики «дерево проблем» сподобалося абсолютно всім. «Це дуже крута штука, яка дозволяє структурувати проблему, визначити причини, наслідки. А інколи, взагалі, виявити її відсутність або штучність ситуації або переформулювати так, що вона змінить свій статус», - поділився враженнями від тренінгу Андрій Барабаш.

До речі, після другого тренінгу, на якому розглядали механізми впливу громади на владу, Андрій зареєстрував на сайті петицій пропозицію запровадити «коробку для маляти» у Корюківській громаді. Ця ініціатива за перші два тижні набрала 41 голос із 100 потрібних. І хоча активісти впевнені, що депутати громади підтримають ініціативу, але певна роз’яснювальна кампанія серед громадян зайвою не буде.

Нагадаємо, що освітній проект «Академія громадського активіста» є спільним проектом Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, ГО «Альтернатива» та Корюківської міської ради. Основна мета - згуртувати активну молодь громади та навчити діяти, змінювати та будувати новий світ.
 
Даний проект на території області є пілотним і передбачає залучення, активізацію та навчання активної молоді Корюківської громади. В подальшому організатори планують поширити його в інших громадах Чернігівської області і не тільки.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).