Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 січня, 08:44:38

"Історичні побрехеньки» у Ніжині

02.04.2018   15:28

31 березня в Ніжинському державному університеті імені Миколи Голя розпочалася дводенна Всеукраїнська наукова конференція «Історичні побрехеньки: цікаві історії в історії України».

Захід присвячений Дню народження Миколи Гоголя (1 квітня), який підніс українські народні «побрехеньки» до рівня світової класики. Почесним головою оргкомітету конференції став доктор історичних наук із «підходящим» прізвищем — професор Віктор Брехуненко.

У конференції беруть участь науковці з Києва, Дніпра, Львова, Запоріжжя, Бахмута, Умані, Чернігова, Ніжина. Серед учасників — ректор НДУ Олександр Самойленко, Олександр Бойко, Сергій Лепявко, Олександр Забарний, Ігор Кривошея, Євген Луняк, Сергій Павленко та інші науковці. Почесний гість заходу — професор Юрій Шаповал, який розпочав пленарні «посиденьки» з доповіді на тему «Загадкова наука історія».

Сьогодні, 31 березня, історики працюють на секціях-посиденьках: «Гоголь з нами»; «Усяка усячина», «Засвистали козаченьки», «Славного Ніжина побрехеньки». Назви представлених доповідей доволі красномовні: «Дуля від губернатора: з історії чернігівських чиновників», «Куди запхати бюлетень або вибори по-українськи», Кумедні випадки з життя студентів Лівобережної України у ХІХ ст.", «Як у Львові галоші роздавали», «Боротьба грецьких та єврейських самогонщиків у Ніжині» та інші.

1 квітня на істориків чекали відвідування приміщень, де найчастіше перебуває дух Гоголя, сніданок за оригінальним меню часів Гоголя, цікаві зустрічі з нащадками письменника та прототипами його персонажів.


Тетяна Марченко

Останні новини Чернігівщини

Засуджено п’ятьох учасників ОЗГ, які налагодили виготовлення психотропів у власній лабораторії на Чернігівщині 12:46

Засуджено організовану наркогрупу за виготовлення, збут психотропів і легалізацію коштів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:45

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

Ветеранська політика: підсумки роботи за 2025 рік 11:24

У Чернігівській області за минулий рік 57 ветеранів отримали можливість придбати житло завдяки державній підтримці. 26 із них зустріли Новий рік у нових оселях.

Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована 10:58

Відтерміновано строки обов’язкового забезпечення безготівкових розрахунків, у тому числі через електронні платіжні засоби, застосунки та платіжні пристрої, для окремих торговців.

Японія передасть 66 одиниць технічного обладнання для прифронтових регіонів 09:58

У межах Проєкту екстреного відновлення та реконструкції за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) до України буде поставлене технічне обладнання для прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини