Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:33:00

Реалізовуйте проекти національно-патріотичного спрямування

22.03.2018   11:05Агенцiя

На цьому наголосила заступник голови ОДА Наталія Романова під час спільного відео-засідання координаційних рад з питань національно-патріотичного виховання при облдержадміністрації, РДА, виконавчих комітетах Ніжинської, Новгород-Сіверської, Прилуцької та Чернігівської міських рад.

— Одне із головних завдань координаційних рад — розробка місцевих програм національно-патріотичного виховання та здійснення контролю за їх виконанням. Наразі такі програми прийняті у 17 районах області, крім Куликівського, Менського, Новгород-Сіверського, Прилуцького та Сновського, — зауважила Наталія Романова. — Завдяки місцевим програмам можна підтримати більше громадських ініціатив.

На всеукраїнському рівні Міністерство молоді та спорту України проводить конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з державного бюджету.

Так, минулого року за підтримки Мінмолодьспорту на Чернігівщині реалізовано чотири всеукраїнські проекти. Це семінари-тренінги «Форпост – Північ» та «Захист патріотів України – Чернігів», інформаційно-просвітницька акція «Сучасні медіа для національно-патріотичного виховання» і табір «Яструб – 2017». Усі заходи спрямовані на збільшення чисельності молоді, яка готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.

У рамках реалізації обласних програм з національно-патріотичного виховання та «Молодь Чернігівщини» проводиться відповідний обласний конкурс проектів. Про його цьогорічні особливості поінформував заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА В’ячеслав Голуб.

Зокрема, у 2018-му змінено термін подання конкурсних пропозицій на 2019 рік: дедлайн переносять на осінь (у 2017 році — 1 липня).

Крім того, аби проект підтримали, конкурсна пропозиція повинна відповідати адміністративно-територіальному рівню виконання програми: охопити більш як половину районів області або забезпечити участь у ньому учасників з понад половини районів. Також має бути офіційно підтверджене залучення громадською організацією коштів з позабюджетних джерел у розмірі не менше 25% від загальної суми кошторису.

До слова, у 2018 році переможцями стали громадські організації з Бахмацького та Сосницького районів, міста Ніжина. На один проект ГО мала змогу отримати бюджетні кошти у розмірі до 30 тисяч гривень. Наступного року цю суму планують збільшити до 40 тисяч гривень.

Говорили учасники заходу і про нагальні питання взаємодії громадськості та органів влади щодо організації роботи у сфері національно-патріотичного виховання на Чернігівщині.

Йшла мова, зокрема, про тематичні виставки. Серед них — «Сіверщина. Блокпост пам’яті» та «УПА — відповідь нескореного народу».

У Чернігові відкрили виставку про борців Української повстанської армії

Особливу увагу національно-патріотичному вихованню приділяють в прикордонних районах. За словами керівника регіональної творчої спілки кінематографістів «Чернігівська творча майстерня» Вадима Антошина, наразі в прикордонних населених пунктах проводять покази українських фільмів («Кіборги», «Червоний», «Іван Сила» та «Нескорені духом»).

Наприкінці засідання присутні вирішили розробити графік поїздок до населених пунктів області, аби напрацювати єдину тактику національно-патріотичного виховання молоді. До цього активно залучатимуть представників громадських організацій.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.