Чернігівщина стане лідером з написання та реалізації проектів
Протягом двох днів 27-28 лютого Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону, спільно з Департаментом економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації проводив тренінг "Розробка та впровадження проектів розвитку".

Участь у навчанні взяли представники департаментів та управлінь Чернігівської ОДА.
Тренінг проводили Вячеслав Топоров, радник з розробки та впровадження проектів Програми "U-LEAD з Європою", Наталія Лукашенко, експерт Групи радників з впровадження державної регіональної політики Програми "U-LEAD з Європою", та Володимир Бойко, радник з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС.
Як зазначила Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, цей семінар є продовженням циклу тренінгів з підготовки та написання проектів.
"Сьогодні цінується вміння якісно писати проекти та заявки на конкурси для залучення ресурсів. Це перспективний напрямок, адже грантодавці або інвестори просто так гроші не дають, їх можна отримати для реалізації конкретної ідеї або проекту", - сказала вона. І додала, що конкуренція у сфері проектної діяльності зростає, а тому необхідно постійно вдосконалюватися і вчитися.
Олександра Хомик, заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, зазначила: "Це важливе навчання. На перший конкурс ми подали дев'ять проектів, і жоден з них не пройшов. В той час як Львівська область подала на конкурс 150 проектів і з них вісім стали успішними. Тож треба братися до роботи і писати в три, чотири рази більше проектів, щоб кількість переходила в якість".
Вячеслав Топоров, радник з розробки та впровадження проектів Програми "U-LEAD з Європою", надав практичні, методичні та фахові рекомендації стосовно етапів розробки проектів, їх структури та впровадження. Особлива увага була приділена побудові логіки впровадження проекту, передумовам, припущенням та ризикам, пов'язаним з проектами. Експерт поділився практичними порадами стосовно заповнення проектної заявки, розповів про специфіку оцінювання. Також було розглянуто 4 основні помилки реалізації проектів - 4 Common mistakes for startups.
Підсумовуючи роботу двох днів, Вячеслав Топоров сказав: "Основна наша задача була спрямована на те, щоб учасники зрозуміли чітку структуру і логіку проекту і могли застосовувати ці навички для своїх ідей".
За словами учасників тренінгу, вони мали досвід написання проектів, але часто ці заявки не підтримували фонди. Саме тому навчання є гарною можливістю роботи над помилками, отриманні нових знань та вдосконаленні навичок.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.