Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 травня, 03:14:01

Безробітних вчили плести гердани

27.02.2018   08:36

У рамках культурно – просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» у Чернігівській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулося лютневе засідання жіночого клубу «Берегиня».

Цього разу участь у заході взяла майстриня сучасного рукоділля, яка виготовляє жіночі прикраси в техніці гердан, Оксана Базар.

Присутні ознайомилися з тенденціями сучасного ринку праці, перспективами розвитку підприємництва в регіоні, можливостями відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості. Крім того, «з перших вуст» жінки дізнатися про «підводні камені» та реалії сучасного бізнесу та освоїли певні навики рукоділля, а саме: техніку виготовлення гердан.

За словами майстрині,гердан – це нагрудна прикраса, яка плететься з бісеру. По формі вона нагадує сучасну краватку і складається з двох довгих смужок, з'єднаних спереду плоским медальйоном. Одягають її через голову. Цікаво, що раніше цю прикрасу носили як жінки, так і чоловіки. Орнаменти на гердані зазвичай узгоджувалися з вишивками певної місцевості на сорочках. Гердан вважався потужним оберегом, його не можна було передавати іншій людині або давати комусь поносити.

Ця прикраса завжди відмінно доповнювала національний український одяг. А оскільки нині стало модно поєднувати етнічні елементи з повсякденним вбранням, тогердан стає затребуваний серед молоді, адже він чудово гармонує як з діловим костюмом, так і з джинсовим одягом.

Майстриня провела безробітним жінкам майстер-клас, поділившись тонкощами техніки плетіння гердан, розповіла свою історію захоплення цим видом рукоділля та запросила учасниць спробувати свої сили в підприємницькій діяльності.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 37 нових випадків COVID-19

Виявлено 37 нових випадків COVID-19 19:34

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12 травня в області зафіксовано 65 нових випадків COVID-19.

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі

Міністр культури у чернігівському обласному філармонійному центрі 16:08

12 травня, в рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Чернігівщині в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм з робочим візитом побував Міністр культури України Олександр Ткаченко.

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".