Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:55:57

Представники громад Чернігівщини вчилися писати проекти місцевого розвитку

30.01.2018   08:22Агенцiя

Протягом двох днів, 25-26 січня у Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування за підтримки програми «U-LEAD з Європою» відбувся семінар на тему «Підготовка проектів місцевого розвитку, що здійснюватимуться за рахунок коштів державного бюджету».

Учасниками навчання стали представники новостворених об'єднаних територіальних громад Чернігівської області, які в своїй щоденній діяльності займаються написанням проектів, пошуком інвестицій та розвитком економічного потенціалу громад.

Протягом двох днів учасники навчання отримали інформацію про засади державної регіональної політики та планування соціально-економічного розвитку; про конкурс проектів Державного фонду регіонального розвитку; про порядок та умови надання державної інфраструктурної субвенції ОТГ в 2018 році. А також опанували основи проектного менеджменту: з чого починається проект, дерево цілей, роботу у команді.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, пояснила важливість проектного менеджменту для громад: «Як показує вивчення міжнародного досвіду проектної діяльності, у більшості розвинених країнах світу одним із завдань місцевого самоврядування є пошук зовнішніх альтернативних джерел фінансування, налагодження співпраці з донорськими та грантовими організаціями, фондами. Залучення зовнішніх коштів громадами дозволяє вирішити багато важливих та актуальних питань розвитку спроможності». На її думку від креативності, вмінь та навичок фахівців, які займаються написанням проектів, залежить якість життя у громаді та її добробут. Вона побажала учасникам яскравих, ефективних та інноваційних ідей та успішних проектів.

«Підтримка проектів регіонального розвитку – це є один із пріоритетів державної політики. В цьому році буде виділений величезний ресурс на соціально-економічний розвиток територій в розмірі 5 млрд. грн., а на Державний фонд регіонального розвитку - 6 млрд.грн. Але громадам важливо навчитися заробляти гроші самостійно із зовнішніх джерел, щоб бути незалежними та фінансово спроможними», - сказала Олександра Хомик, заступник директора Департаменту економічного розвитку - начальник управління стратегії соціально-економічного розвитку Чернігівської ОДА.

Учасники в ході тренінгу багато працювали над практичними завданнями: заповнювали форму технічного завдання на інвестиційну програму або проект регіонального розвитку, що може реалізовуватися за кошти ДФРР; вчилися оцінювати проекти за критеріями, які визначені. Завдяки роботі в групах представники громад не лише познайомилися між собою, а і напрацювали ідеї для співробітництва або реалізації спільних проектів у майбутньому.

 Дяченко Вікторія, головний спеціаліст з розвитку інфраструктури і написання інвестиційних проектів Новобасанської громади поділилася своїми враженнями від семінару: «Наша громада тільки розпочинає свій шлях. Я тільки була прийнята на свою посаду. А тому інформація, яку я отримала на семінарі, є вкрай необхідною та важливою. Принаймні стало зрозуміло з чого починати свою роботу. Ідей для проектів дуже багато. У нас в громаді немає будинку культури, парку. Дороги, вуличне освітлення, благоустрій – також вимагають уваги». Вона додала, що дуже радіє налагодженню контактів із колегами з інших громад та можливості отримувати фахові консультації експертів Чернігівського ЦРМС та Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА.

За словами Андрія Ткача, начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Сосницької селищної ради, навчання було інформативним і корисним: «По-перше, мені розказали про плани соціально-економічного розвитку з чого вони мають складатися, що включати, які розділи, обсяг і наповнення. Дуже добре дали інформацію про підготовку проектних заявок в ДФРР. Цікаво було дізнатися про роль та завдання фінансового органу, про що розповів радник з питань фінансів Чернігівського ЦРМС Олександр Мельник».

Як зазначив Володимир Бойко, експерт з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, учасники семінару отримали базові знання з написання проектів місцевого розвитку, що здійснюватимуться за рахунок коштів державного бюджету. Він додав, що впровадження проектної діяльності в громадах, їх методична та консультативна підтримка є одним із пріоритетних напрямків роботи Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування та програми «U-LEAD з Європою».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.