Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 05:38:30

Секретами рукоділля з безробітними жінками ділився талановитий чоловік

28.12.2017   08:31

Коли він чує, що вишивка - то не чоловіча робота, цілком погоджується і загадково всміхається. А ще додає, що ця копітка справа вимагає уважності, терпіння та посидючості.

Та для нього, рухливої та енергійної людини, саме вишивка вже багато років є не просто хобі, це - віддушина, улюблене заняття, що робить життя цікавішим і яскравішим.

Незвичному захопленню відомого чоловіка - майстра народної творчості, члена Спілки краєзнавців України, збирача старожитностей та етнографа Юрія Дахна було присвячене друге засідання жіночого клубу «Берегиня», що відбулося в Чернігівській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Секретами рукоділля і рецептами власного щастя він поділився з безробітними жінками, які мають інвалідність.

За словами майстра, це захоплення прийшло до нього ще в дитинстві. Любов до вишивки криється, мабуть, в родових коренях.
«У нашій родині вишивали не тільки жінки, а й навіть мій прадід. Щоправда, мені вишивка далася нелегко, - зазначив Юрій Дахно. - Вправно володіють голкою також моя дружина і донька».

Майстер не просто вишиває рушники, його мета відтворити та зберегти старовинний орнамент. Свої вироби він не продає, адже стверджує, що у кожній вишитій роботі живе частинка його душі. Наразі історико-етнографічна колекція Юрія Дахна налічує понад чотири тисячі екземплярів старожитностей: більше півтисячі рушників, а ще старовинний одяг, фотографії, документи, гроші, побутові речі. Експонати він збирає не з усієї Україні, а лише свого краю, щоб кожна річ була дорога серцю, як пам'ять про ту чи іншу людину.

«25 років я був начальником сільського поштового відділення, наразі не працюю. Оскільки живу в селі, то маю і господарство, і городи. Але, незважаючи на постійну зайнятість, час на улюблену справу завжди знаходиться. Буває цілий день у руках то сокира, то коса, а вночі – голка, - розповідає майстер. - Якщо у людини є здібності до вишивання, але немає любові, то нічого не вийде. Важливо знайти не просто роботу і заробіток, головне - знайти себе».

Присутні на заході жінки з цікавістю та захопленням розглядали вироби майстра, розпитувалися про техніку виконання робіт, історію створення колекції.

За словами фахівця Чернігівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Юлії Ухабової подібні зустрічі підтримують жінок психологічно та полегшують процес пошуку роботи чи започаткування власної справи.

«У «Берегині» жінки мають можливість познайомитися з цікавими людьми, яких ми запрошуємо в гості, отримати поради фахівців, поділитися своїми знаннями і враженнями, відпочити душею та знайти розраду від повсякденних справ і турбот, - говорить вона, – Перше засідання клубу, наприклад, було присвячене бісероплетінню, а взагалі теми у нас - різнопланові. Об’єднує всіх учасниць доброзичлива, привітна атмосфера, позитивний настрій та бажання знайти справу до душі».


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 251 нових випадків COVID-19

Виявлено 251 нових випадків COVID-19 19:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 14 травня в області зафіксовано 251 новий випадок COVID-19.

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами 18:59

Про це повідомив речник патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко. "Коли патрульні прибули на виклик щодо погрози вбивством людині в одній із квартир житлового будинку, агресивний чоловік пішов на них з ножами в обох руках. На вимогу покласти ножі він не відреагував, тож патрульні мусили застосувати зброю", - розповів пресофіцер.

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області 16:43

13 травня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулось засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького 15:44

14 травня у Чернігівській ОДА відбулося вручення обласної щорічної Премії ім. Левка Ревуцького номінантам 2020 року.